Trwa ładowanie...

Unikalne nagrania z udziałem polskich żołnierzy. Arma Civitatis przygotowała film z okazji święta Wojska Polskiego

• Organizacja Arma Civitatis przygotowała specjalny film z okazji święta Wojska Polskiego
• W zamieszczonym na YouTube wideo pokazano materiały zbierane przez kilka lat
• Norbert Rudaś, reżyser filmu: część materiałów nigdy nie została opublikowana, aż do teraz

Share
Unikalne nagrania z udziałem polskich żołnierzy. Arma Civitatis przygotowała film z okazji święta Wojska PolskiegoŹródło: YouTube.com, fot: Arma Civitatis
d4h6g62

"Zawodowi filmowcy towarzyszyli przez kilka kolejnych lat żołnierzom na lądzie, wodzie, pod wodą i w powietrzu" - zapewnia w informacji przesłanej mediom Norbert Rudaś.

15 sierpnia - rocznica zwycięskiej bitwy w wojnie 1920 roku - został ogłoszony świętem Wojska Polskiego w 1923 r. i pozostawał nim do roku 1947. Później dzień wojska obchodzono 12 października w rocznicę bitwy pod Lenino, by upamiętnić udział w tej batalii dywizji im. Tadeusza Kościuszki. Od 1992 roku święto Wojska Polskiego ponownie jest obchodzone w połowie sierpnia.

Uroczystości

Tegoroczne uroczystości święta Wojska Polskiego rozpoczęły się już w niedzielę. Tego dnia przewodził nimi szef MON Antoni Macierewicz. W poniedziałkowych obchodach udział weźmie prezydent Andrzej Duda. M.in. odsłoni on nową tablicę pamiątkową poświęconą "Żołnierzom Wyklętym" na filarze Grobu Nieznanego Żołnierza. Planuje się też wręczanie nominacji generalskich i odznaczeń państwowych. W Warszawie odbędzie się także defilada wojskowa, w której weźmie udział blisko 1,5 tys. żołnierzy, ponad 50 samolotów i śmigłowców i ponad 150 pojazdów wojskowych.

d4h6g62
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h6g62
d4h6g62
Więcej tematów