Trwa ładowanie...

Unijny kraj bije na alarm. Chodzi o granicę z innym państwem

Minister spraw wewnętrznych Łotwy Rihards Kozlovskis wyraził zaniepokojenie gwałtownym wzrostem liczby nielegalnych imigrantów na granicy jego kraju z Białorusią. Twierdzi, że strażnicy coraz częściej muszą używać broni.

Na granicy Łotwy i Białorusi sytuacja jest coraz bardziej napiętaNa granicy Łotwy i Białorusi sytuacja jest coraz bardziej napiętaŹródło: East News, fot: GINTS IVUSKANS
dnvx2p9
dnvx2p9

W ostatnich dniach ze strony Białorusi na Łotwę próbuje się przedostawać nielegalnie ponad sto osób w ciągu doby. Co więcej, zauważalny jest niepokojący trend, polegający na tym, że cudzoziemcy stają się coraz bardziej agresywni. Strażnicy graniczni są zmuszeni do użycia broni w celu zatrzymania uciekających migrantów i przemytników ludzi.

- Ten trend stwarza podstawy do - według mnie - uzasadnionej obawy o to, że w przyszłości również możemy spodziewać się oporu ze strony nielegalnych imigrantów i użycia wobec naszych strażników granicznych przemocy cielesnej albo broni - ostrzegł minister spraw wewnętrznych Łotwy.

dnvx2p9

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Teoria Kaczyńskiego. Poseł KO ją wyśmiał

Jednakże, pomimo rosnącej presji na granicy, minister zapewnił, że straż graniczna, wspierana przez policję i Gwardię Narodową, radzi sobie z sytuacją. Dodał również, że obecnie strażnicy nie mogą korzystać z urlopów.

Rząd łotewski podjął decyzję o zamknięciu jednego z dwóch działających przejść drogowych na granicy z Białorusią. Nowo powołany rząd w Rydze zapowiedział również, że jednym z jego priorytetów jest dokończenie budowy ogrodzenia na granicy w tym roku.

dnvx2p9

Czytaj też:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dnvx2p9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dnvx2p9
Więcej tematów