Trwa ładowanie...
Austria

Ultimatum ws. porwanych w Tunezji przedłużone

Porywacze dwojga uprowadzonych 22 lutego w Tunezji austriackich turystów przedłużyli upływający o północy z niedzieli na poniedziałek termin postawionego rządowi Austrii ulitmatum - poinformował w Wiedniu rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych.

Share
Ultimatum ws. porwanych w Tunezji przedłużone
Źródło: AFP
d4cjwvb

Rzecznik powołał się na bliżej niesprecyzowaną wiadomość od porywaczy. Dodał, iż uzyskano w ten sposób więcej czasu na starania o uwolnienie zakładników.

Północnoafrykański odłam Al-Kaidy opublikował w czwartek w Internecie zdjęcia 51-letniego Wolfganga Ebnera i 43-letniej Andrei Kloiber, grożąc ich zabiciem, jeśli z więzień w Algierii i Tunezji zostaną wypuszczeni wszyscy członkowie tego ugrupowania. Władzom austriackim dano do dyspozycji trzy doby, zaczynając od północy z czwartku na piątek.

Kanclerz Austrii Alfred Gusenbauer oświadczył w piątek, że jego rząd "nie zamierza przystać na żądania porywaczy", ponieważ nie ma takich kompetencji.

Według algierskich środków masowego przekazu, porwani znajdują się obecnie w Mali. Malijskie władze oświadczyły, że nie dysponują żadnymi informacjami mogącymi potwierdzić te doniesienia.

d4cjwvb

Podziel się opinią

Share
d4cjwvb
d4cjwvb
Więcej tematów