Trwa ładowanie...
d26fcd8

Ukraińscy piloci nie strzelają w Macedonii

Ukraińscy piloci wojskowi nie latają w Macedonii i nie biorą udziału w bombardowaniach pozycji albańskich partyzantów - poinformowało w piątek Ministerstwo Obrony Ukrainy, dementując tym samym doniesienia jednej z zachodnich gazet o rzekomym udziale ukraińskich wojskowych w konflikcie w Macedonii.

d26fcd8
d26fcd8

Przedstawiciel ministerstwa obrony powiedział korespondentowi Polskiego Radia w Kijowie, że Macedonia dysponuje kilkoma samolotami SU-25 przekazanymi jej przez Kijów. Resort obrony zapewnił jednocześnie, że ukraińscy piloci wojskowi tylko przeszkolili macedońskich pilotów w obsłudze tych maszyn.

Niemożliwe, by ukraińscy wojskowi służby czynnej pilotowali samoloty na terenie Macedonii, a tym bardziej brali udział w działaniach wojennych - powiedział. Dodał, że teoretycznie istnieje możliwość, że samoloty w Macedonii pilotują cywilni piloci, którzy zakończyli służbę w ukraińskich siłach zbrojnych. MON nie dysponuje jednak informacjami na temat działalności i kontraktów zawieranych przez prywatne osoby.

Na początku lipca Ukraina przekazała Macedonii cztery samoloty szturmowe SU-25 oraz kilka helikopterów. W tym tygodniu Ukraina wstrzymała jednak dostawy ciężkiej broni do Macedonii na czas dyplomatycznych negocjacji w sprawie uregulowania konfliktu między macedońskim rządem i albańskimi powstańcami. (mk)

d26fcd8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26fcd8
Więcej tematów