Trwa ładowanie...
d33i6tz
d33i6tz

Ukrainiec przemycał podrobioną odzież

Na przejściu granicznym w Medyce celnicy ujawnili blisko 700 sztuk odzieży, m. in. koszulek, dresów i skarpet, oznaczonych podrobionymi znakami firmowymi renomowanych firm. Przewoził je w mercedesie busie obywatel Ukrainy - poinformowała rzeczniczka Izby Celnej w Przemyślu Małgorzata Eisenberger-Blacharska.
Share
d33i6tz

Ukrainiec zgłosił do odprawy tylko rzeczy osobiste, ale celnicy postanowili dokładnie przeszukać jego samochód. Znaleźli w nim odzież ze sfałszowanymi znakami znanych firm. Towar, który Ukrainiec zamierzał wywieźć do Czech, został zarekwirowany.

W br. na polsko-ukraińskich przejściach podległych Izbie Celnej w Przemyślu zatrzymano już ponad trzy tysiące sztuk odzieży z nieoryginalnymi znakami firmowymi; ujawniono przeszło pięć tysięcy pirackich płyt DVD. Była też próba przemytu telefonów komórkowych z podrobionym znakiem jednego ze znanych producentów.

Przewożący te towary podróżni naruszyli chronione u nas prawo własności intelektualnej. Zwracamy na to baczną uwagę, gdyż w niektórych przypadkach jest to nie tylko łamanie prawa, ale także zagrożenie dla ludzi, zwłaszcza dzieci. Dotyczy to m. in. odzieży, której podróbki bywają szkodliwe dla zdrowia, a niekiedy wręcz niebezpieczne, np. z uwagi na łatwopalność, czy niewłaściwy dobór materiałów- powiedziała Eisenberger-Blacharska.

d33i6tz

Podziel się opinią

Share
d33i6tz
d33i6tz
Więcej tematów