Trwa ładowanie...

Ukraińcy pokazują schwytanych żołnierzy z Rosji. Poddał się cały pluton

Kijów opublikował w sieci zdjęcia i filmy, na których widać pojmanych przez Ukraińców rosyjskich żołnierzy. Zgodnie z komunikatem ukraińskich wojskowych pod Czernihowem miał się poddać cały rosyjski pluton.

Share
Ukraińcy informują o wziętych do niewoli RosjanachUkraińcy informują o wziętych do niewoli RosjanachŹródło: Facebook, fot: Ukraińska Służba Bezpieczeństwa
dyzfbh7

Ukraińskie wojska toczą zażarte walki z Rosjanami. Wśród licznie pojawiających się wiadomości nie brakuje takich o wziętych do niewoli rosyjskich żołnierzach.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała o pojmaniu kilku rosyjskich jeńców w miejscowości Szczastia na wschodzie kraju.

Kijów przekazał także, że schwytano żołnierzy z 11 Brygady Desantowo-Szturmowej.

Ukraińcom poddał się cały pluton

Sztab generalny ukraińskiej armii poinformował o poddaniu się całego rosyjskiego plutonu. Rosyjscy najeźdźcy, po napotkaniu oporu ze strony ukraińskich obrońców, poddają się do niewoli pod Czernihowem. Opublikowano przy tym wizerunek jednego z jeńców.

"Pod Czernihowem wzięto do niewoli cały pluton 74. zmotoryzowanej brygady piechoty. Żołnierze mieli jeszcze we wtorek ćwiczyć w rejonie Jelni w obwodzie smoleńskim, po czym zostali skierowani do ataku na Ukrainę" - czytamy w komunikacie Ukraińców.

Wzięty do niewoli rosyjski żołnierz Facebook
Wzięty do niewoli rosyjski żołnierzŹródło: Facebook

Walki w Kijowie

W dzielnicy Obołoń w północno-zachodniej części Kijowa trwają walki z rosyjskimi dywersantami. Ukraińcy wezwali miejscową ludność do szykowania koktajli Mołotowa.

Mapa ataków

Ujawnione przez służby wywiadowcze Ukrainy informacje wskazują, że wojska rosyjskie będą dążyć do przejęcia władzy w Kijowie. Wedle tych doniesień operacja ma być wieloetapowa i mają w niej zostać wykorzystane różne typy wojsk.

dyzfbh7

Zobacz też: Patryk Michalski z Kijowa: miasto jest wymarłe. Wszyscy najbardziej obawiają się nocnych ataków

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dyzfbh7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dyzfbh7
dyzfbh7
Więcej tematów