WP

Ukraina dostanie ćwierć miliarda dolarów od USA. Na uzbrojenie

Pentagon ogłosił, że udzieli Ukrainie pomocy militarnej w wysokości 250 mln dolarów. Fundusze mają zostać przeznaczone na szkolenia, zakup uzbrojenia i radarów. Pieniądze stanowią wsparcie dla ukraińskiej armii, walczącej z rosyjskimi separatystami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina otrzyma ćwierć miliarda dolarów na modernizację armii
Ukraina otrzyma ćwierć miliarda dolarów na modernizację armii (East News)
WP

Ukraina dostaje wsparcie militarne od USA od 2014 roku, czyli od rozpoczęcia wojny z Rosją. Łącznie z zaplanowaną teraz dotacją wysokość amerykańskiej pomocy przekroczy 1,5 miliarda dolarów.

To jednak niejedyne wsparcie, jakiego od Stanów Zjednoczonych oczekuje Kijów. Pod koniec maja prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski apelował do USA o nasilenie sankcji ekonomicznych na Rosję.

WP

Wojna na Ukrainie w ciągu pięciu lat trwania konfliktu kosztowała życie 13 tys. osób. W zeszłym roku konflikt rozciągnął się także na Morze Azowskie. Kijów utrzymuje, że Rosja chce przejąć pełną kontrolę nad Morzem Azowskim i zablokować ukraińskie porty w Mariupolu i Berdiańsku. Kontrowersje budzi również kwestia paszportów, które Rosja chce nadawać wszystkim mieszkańcom separatystycznych republik Donieckiej i Ługańskiej.

Źródło: IAR

Zobacz także: Kaczyński oskarża Bieleckiego. Kluzik-Rostkowska: ordynarne kłamstwo

WP

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP