ycipk-5of08k

Ukraina dostanie ćwierć miliarda dolarów od USA. Na uzbrojenie

Pentagon ogłosił, że udzieli Ukrainie pomocy militarnej w wysokości 250 mln dolarów. Fundusze mają zostać przeznaczone na szkolenia, zakup uzbrojenia i radarów. Pieniądze stanowią wsparcie dla ukraińskiej armii, walczącej z rosyjskimi separatystami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ukraina otrzyma ćwierć miliarda dolarów na modernizację armii
Ukraina otrzyma ćwierć miliarda dolarów na modernizację armii (East News)
ycipk-5of08k

Ukraina dostaje wsparcie militarne od USA od 2014 roku, czyli od rozpoczęcia wojny z Rosją. Łącznie z zaplanowaną teraz dotacją wysokość amerykańskiej pomocy przekroczy 1,5 miliarda dolarów.

To jednak niejedyne wsparcie, jakiego od Stanów Zjednoczonych oczekuje Kijów. Pod koniec maja prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski apelował do USA o nasilenie sankcji ekonomicznych na Rosję.

ycipk-5of08k

Wojna na Ukrainie w ciągu pięciu lat trwania konfliktu kosztowała życie 13 tys. osób. W zeszłym roku konflikt rozciągnął się także na Morze Azowskie. Kijów utrzymuje, że Rosja chce przejąć pełną kontrolę nad Morzem Azowskim i zablokować ukraińskie porty w Mariupolu i Berdiańsku. Kontrowersje budzi również kwestia paszportów, które Rosja chce nadawać wszystkim mieszkańcom separatystycznych republik Donieckiej i Ługańskiej.

Źródło: IAR

Zobacz także: Kaczyński oskarża Bieleckiego. Kluzik-Rostkowska: ordynarne kłamstwo

ycipk-5of08k

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-5of08k

ycipk-5of08k
ycipk-5of08k