Trwa ładowanie...
diu5wx2

Ukradł matce dziecko i uciekł na Dominikanę

Przed poznańskim sądem rejonowym rozpoczął się proces przeciwko Radosławowi K., który wywiózł syna na teren Republiki Dominikany. Mężczyzna przez ponad rok przetrzymywał dziecko wbrew woli matki.

Share
diu5wx2

Ze względu na dobro małoletniego sąd zdecydował o utajnieniu postępowania. Oskarżonemu grozi do trzech lat więzienia.

Mężczyzna w czasie śledztwa nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień.

- Syn dochodzi już do równowagi. Mam nadzieję, że uda nam się uwolnić od tego człowieka, będziemy mogli zacząć normalnie żyć. Kiedy w 2006 roku składałam wniosek o pozbawienie go władzy rodzicielskiej, ojciec dziecka sugerował, że może wywieźć dziecko za granicę - powiedziała dziennikarzom przed rozpoczęciem procesu matka 10-letniego obecnie chłopca.

Radosław K. w październiku 2009 roku uprowadził syna z Poznania. Mężczyzna miał ograniczoną władzę rodzicielską. Po ustaleniu, że K. wraz z dzieckiem przebywa najprawdopodobniej na terenie Dominikany, wydany został za nim Europejski Nakaz Aresztowania. Kobieta odzyskała dziecko w styczniu 2011 roku.

diu5wx2

Republika Dominikańska jest państwem, z którym Polska nie ma podpisanych umów o współpracy w sprawach karnych. Dzięki współpracy z Prokuraturą Generalną Republiki Dominikańskiej i przy pomocy konsula polskiej placówki dyplomatycznej w Bogocie, Radosław K. został jednak zatrzymany na Dominikanie i poddany procedurze wydalenia w trybie administracyjnym.

Mężczyzna w eskorcie funkcjonariuszy dominikańskiej policji wylądował w Monachium, gdzie został zatrzymany.

diu5wx2

Podziel się opinią

Share
diu5wx2
diu5wx2
Więcej tematów