Trwa ładowanie...

"UE grozi rozpad". Włoski minister bije na alarm

- Groźba, że Europa się rozpadnie, istnieje - ostrzega szef włoskiej dyplomacji Enzo Moavero Milanesi. Przyczyna? Kryzys migracyjny.

Share
"UE grozi rozpad". Włoski minister bije na alarm
Źródło: PAP, fot: OLIVIER HOSLET
d473gps

Milanesi zabrał głos w wywiadzie dla dziennika "Il Messaggero".

- Ten, kto postrzega sprawę migracji jako kwestię najwyższego ryzyka dla trwałości Unii Europejskiej, dramatyzuje, ale być może jest prorokiem. Groźba, że Europa się rozpadnie, istnieje - oświadczył.

Zdaniem Włocha, "podziały między grupami państw, trudności ze znalezieniem porozumień i wspólną pracą mogą powodować bardziej niszczące skutki niż kryzys finansowy".

d473gps

Pytany o możliwość zamknięcia granic w Unii, Milanesi zaznaczył, że "mamy wokół nas już teraz wiele zamkniętych granic". - Ryzyko, że granice będą zamykane jedna po drugiej, istnieje - dodał. Po chwili zastrzegł, że "chciałbym, abyśmy nigdy nie musieli stanąć przed taką decyzją".

Milanesi wyjaśnił, że celem zamknięcia włoskich portów dla statków z migrantami jest "chęć wstrząśnięcia sumieniami państw europejskich". - Osoby uratowane nie mogą ciągle trafiać do tych samych portów - podkreślił.

- To, co się dzieje, wynika z braku w ostatnich latach skutecznego zarządzania na poziomie UE trwającym, epokowym zjawiskiem migracji - podsumował.

Źródło: polskieradio.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d473gps

Podziel się opinią

Share
d473gps
d473gps
Więcej tematów