Trwa ładowanie...
d2thy9b

"UE grozi rozpad". Włoski minister bije na alarm

- Groźba, że Europa się rozpadnie, istnieje - ostrzega szef włoskiej dyplomacji Enzo Moavero Milanesi. Przyczyna? Kryzys migracyjny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Enzo Moavero Milanesi wyraził opinię, że możliwe jest "istotne zahamowanie" prac UE
Enzo Moavero Milanesi wyraził opinię, że możliwe jest "istotne zahamowanie" prac UE (PAP, Fot: OLIVIER HOSLET)
d2thy9b

Milanesi zabrał głos w wywiadzie dla dziennika "Il Messaggero".

- Ten, kto postrzega sprawę migracji jako kwestię najwyższego ryzyka dla trwałości Unii Europejskiej, dramatyzuje, ale być może jest prorokiem. Groźba, że Europa się rozpadnie, istnieje - oświadczył.

Zdaniem Włocha, "podziały między grupami państw, trudności ze znalezieniem porozumień i wspólną pracą mogą powodować bardziej niszczące skutki niż kryzys finansowy".

d2thy9b

Pytany o możliwość zamknięcia granic w Unii, Milanesi zaznaczył, że "mamy wokół nas już teraz wiele zamkniętych granic". - Ryzyko, że granice będą zamykane jedna po drugiej, istnieje - dodał. Po chwili zastrzegł, że "chciałbym, abyśmy nigdy nie musieli stanąć przed taką decyzją".

Milanesi wyjaśnił, że celem zamknięcia włoskich portów dla statków z migrantami jest "chęć wstrząśnięcia sumieniami państw europejskich". - Osoby uratowane nie mogą ciągle trafiać do tych samych portów - podkreślił.

- To, co się dzieje, wynika z braku w ostatnich latach skutecznego zarządzania na poziomie UE trwającym, epokowym zjawiskiem migracji - podsumował.

Źródło: polskieradio.pl

Przeczytaj również:
Włosi nie przyjęli kolejnego statku z imigrantami. Tym razem na pokładzie było 400 uchodźców
Poruszenie po słowach Donalda Tuska ws. pata we włoskiej polityce. "Miażdżący afront"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2thy9b

Podziel się opinią

Share
d2thy9b
d2thy9b
Więcej tematów