Trwa ładowanie...

Poruszenie po słowach Donalda Tuska ws. pata we włoskiej polityce. "Miażdżący afront"

Donald Tusk zareagował na słowa komisarza UE ds. budżetu Gunthera Oettingera nt. kryzysu we Włoszech. Wypowiedź szefa Rady Europejskiej jest szeroko komentowana w europejskiej prasie. "The Telegraph" pisze o "miażdżącym afroncie" wobec niemieckiego komisarza.

Share
 Poruszenie po słowach Donalda Tuska ws. pata we włoskiej polityce. "Miażdżący afront"
Źródło: Forum, Fot: STOYAN NENOV
d1umu44

Gunther Oettinger, komisarz UE ds. budżetu, oświadczył, że liczy na to, iż rynki "wyślą sygnał do włoskich wyborców, by nie wybierali populistów z lewa lub prawa".

Donald Tusk na Twitterze odciął się od jego słów. "Apeluję do europejskich instytucji: proszę, szanujcie wyborców. Jesteśmy tu, żeby im służyć, a nie żeby ich pouczać" - napisał.

"Guardian" określił wypowiedź Tuska jako "niespotykaną przestrogę". "The Telegraph" donosi z kolei o "miażdżącym afroncie" wobec niemieckiego komisarza. Słowa Tuska relacjonuje także m.in. włoska prasa.

d1umu44

Przypomnijmy, we Włoszech ma miejsce polityczny pat. Ruch Pięciu Gwiazd oraz prawicowa Liga nie są w stanie utworzyć wspólnego rządu. Coraz bardziej prawdopodobny jest scenariusz przyspieszonych wyborów. Kraj znalazł się również na krawędzi kryzysu ekonomicznego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Lisicki: Dyplomaci chcą zaskarżenia Polski do Strasburga. "To nasz trybunał"

d1umu44

Podziel się opinią

Share
d1umu44
d1umu44
Więcej tematów