Trwa ładowanie...

Uczniowie zmuszeni do udziału we mszy świętej? Dyrekcja zabrała głos

Rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Łączności w Gdańsku połączono z obchodami rocznicy wybuchu II wojny światowej i mszą świętą. Rodzicom nie spodobało się, że placówka naciska na udział uczniów w wydarzeniu religijnym. Interweniowała Fundacja Wolność od Religii. Głos w sprawie zabrała dyrekcja szkoły.

Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w GdańskuZespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w GdańskuŹródło: Creative Commons
d2qzcq6
d2qzcq6

Fundacja Wolność od Religii zaznaczyła na swojej stronie internetowej, że do udziału we mszy świętej zobowiązano dwie klasy, w tym 22 osoby, które nie uczęszczają na katechezę.

Do dyrekcji placówki zwrócono się z prośbą o komentarz nt. sytuacji. We wtorek wpłynęła odpowiedź dyrektora.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tusk u Holeckiej? Polityk ostrzega przed brutalną prowokacją

Odpowiedź dyrekcji

"Obowiązkiem ucznia jest uczestniczenie w uroczystościach związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Nasza szkoła Technikum Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej zawsze rozpoczyna rok szkolny w powiązaniu z uroczystościami rocznicy wybuchu II wojny światowej, która to wojna rozpoczęła się w budynkach naszej szkoły. Co roku na Placu przylegającym do szkoły odbywają się uroczystości. Dlatego nasi uczniowie jak co roku poproszeni zostali o uczestnictwo w tych obchodach" - zaznaczył Wojciech Władziński.

Dyrektor podkreślił też w piśmie, że "Msza Św. celebrowana przez biskupów Gdańskich odbywała się poza kościołem, na Placu, więc kto chciał mógł w niej uczestniczyć przy ołtarzu, a kto nie chciał mógł z dala się przyglądać". "Nikt nie zmuszał do modlitwy" - podkreślił.

d2qzcq6

Źródło: Fundacja Wolność od Religii

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2qzcq6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qzcq6
Więcej tematów