Trwa ładowanie...

Uczniowie wciąż mają wolne w 39 szkołach. Winny mróz

Nadal z powodu niskich temperatur w 39 szkołach na Pomorzu Zachodnim nie odbywają się zajęcia. W kilkunastu placówkach przywrócono zajęcia - informują służby prasowe wojewody.
Share
Uczniowie wciąż mają wolne w 39 szkołach. Winny mróz
Źródło: PAP, Fot: Artur Reszko
d3tmkqi

W regionie nie wystąpiły poważniejsze awarie energetyczne. W stolicy regionu, bez problemu działa sieć ciepłownicza. Jeszcze w poniedziałek występowały tu utrudnienia w dostawie ciepła do niektórych osiedli.

Jak poinformowano w szczecińskim Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji podczas mrozów, średnio dziennie dochodzi do dwóch awarii rur. Obecnie wody nie ma w kilkudziesięciu mieszkaniach na dwóch szczecińskich ulicach. Awarie są usuwane na bieżąco.

Minionej doby jedna osoba zatruła się w Szczecinie tlenkiem węgla i jest hospitalizowana.

d3tmkqi

Odra jest pokryta lodem od Szczecina do Słubic. W związku z ujemnymi temperaturami na rzece nie pracują lodołamacze. Prowadzenie akcji lodołamania będzie możliwe dopiero wtedy, kiedy temperatura będzie dodatnia. Lodołamanie przy obecnej temperaturze doprowadziłoby do piętrzenia się lodu, ponownego jego zamarzania i występowania zatorów.

Najniższa temperatura w województwie minionej nocy to minus 21 stopni Celsjusza w Białogardzie i Świdwinie. W Szczecinie odnotowano minus 19,4.

Meteorolodzy przewidują, że nadchodzącej nocy temperatury spadną do minus 13 stopni Celsjusza, możliwe będą słabe opady śniegu. W nocy ze środy na czwartek mróz będzie nieco mniejszy - do minus 10 stopni Celsjusza, choć towarzyszyć mu będzie dość silny, północno-wschodni wiatr.

d3tmkqi

Podziel się opinią

Share
d3tmkqi
d3tmkqi
Więcej tematów