Trwa ładowanie...
d53c271
d53c271

Uciekli z więzienia pod czujnym okiem... manekina

Z więzienia w argentyńskiej prowincji Neuquen, którego personel z braku ludzi posługiwał się kukłą strażnika imieniem "Wilson", uciekło dwóch więźniów - podały w tamtejsze władze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d53c271

- Teraz, kiedy ta historia wyszła na światło dzienne, trzeba się przyznać, że mieliśmy manekina, ale mamy również kamery telewizji przemysłowej, które pomagały nam pilnować tego sektora - powiedział dyrektor służb więziennych w prowincji, Daniel Verges.

Dwaj mężczyźni, skazani za kradzież i rozbój, uciekli w sobotę, wspiąwszy się na mur więzienia nr 11 w Neuquen pod "czujnym okiem" kukły. Umieszczano ją w budce strażniczej, by wszyscy myśleli, że wiezienie jest dobrze strzeżone.

- Mamy manekina, nazywamy go Wilsonem, jak w filmie "Poza światem". Na głowę z piłki wkładamy mu czapkę, żeby więźniowie widzieli jego cień - wyjaśnił jeden ze strażników. - Wilson wiernie trwał na posterunku, 24 godziny na dobę - dodał.

W filmie Roberta Zemeckisa główny bohater, grany przez Toma Hanksa, przeżywa katastrofę lotniczą i trafia na bezludną wyspę na Pacyfiku. Żeby wytrzymać jakoś samotność, prowadzi rozmowy z piłką, na której wymalował ludzką twarz i którą nazwał Wilsonem.

d53c271

Podziel się opinią

Share

d53c271

d53c271
Więcej tematów