Trwa ładowanie...
d4nieqa

Ucieczka z poprawczaka w Konstantynowie. Trwa obława

Służby poszukują dwóch 16-latków, którzy w nocy uciekli z Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Konstantynowie Łódzkim. Trzeciego - 19-latka - złapano kilka godzin po ucieczce.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ucieczka z poprawczaka w Konstantynowie. Trwa obława
(flickr.com)
d4nieqa

Najpierw podopieczni placówki resocjalizacyjnej przy pomocy różnych przedmiotów, m.in. metalowej popielniczki, drewnianych szafek i metalowego kosza na śmieci sforsowali drzwi sypialni na pierwszym piętrze. - Czterech pracowników zakładu poprawczego bezskutecznie próbowało blokować drzwi - relacjonuje Krzysztof Kopania, rzecznik prasowy łódzkiej prokuratury.

Zobacz też: Pościg w Lublinie. Kierowca o mało nie rozjechał policjantów

Później uciekinierzy zbiegli na parter, wybili szybę w portierni i z tego pomieszczenia wydostali się na podwórze. Po przeskoczeniu ogrodzenia byli już na wolności.

d4nieqa

Policyjna obława

Na miejsce natychmiast zostały skierowane policyjne patrole, m.in. z konstantynowskiego komisariatu oraz z Oddziału Prewencji w Łodzi, a także policyjne psy tropiące wraz z przewodnikami. Sprawdzane są też dworce autobusowe i kolejowe w centralnej Polsce.

- Jeden z uciekinierów - 19-latek z Łodzi - został zatrzymany ok. godz. 2 w okolicy osiedla Złotno. Trafił z powrotem do zakładu poprawczego. Jest pełnoletni, zatem może odpowiadać jak dorosły - prawdopodobnie za przestępstwo samouwolnienia i uszkodzenia mienia - wyjaśnia prokurator.

Nadal poszukiwani są dwaj 16-latkowie - pochodzący z Łodzi i Wrocławia.

Wszyscy trzej uciekinierzy znaleźli się w zakładzie zamkniętym głównie za kradzieże. Śledczy sprawdzą też czy pracownicy placówki zachowali się prawidłowo.

d4nieqa

Podziel się opinią

Share
d4nieqa
d4nieqa
Więcej tematów