Trwa ładowanie...
d3rrvu5

Uchodźcy w stolicy? Władze miasta unikają odpowiedzi

Władze Warszawy unikają na razie odpowiedzi na pytanie, czy miasto wyjdzie z własną inicjatywą w sprawie pomocy uchodźcom. Nie chcą też powiedzieć, ilu imigrantów są gotowe przyjąć.
Share
Uchodźcy w stolicy? Władze miasta unikają odpowiedzi
Źródło: WawaLove.pl
d3rrvu5

Kilka dni temu Rada Miasta Gdańska jednomyślnie głosami radnych PO i PiS przyjęła uchwałę dotyczącą umożliwienia pomocy uchodźcom w formie mieszkaniowej. Podobnie postąpiło kilka innych miejscowości, choć zakres deklarowanej pomocy jest bardzo różny. Zapytaliśmy więc o sprawę warszawski ratusz.

- Dziś jeszcze dokładnie nie wiemy, ilu uchodźców przyjedzie do Polski - wyjaśnia Agnieszka Kłąb, rzeczniczka ratusza. - Nie wiemy też, ilu z nich ostatecznie trafi do Warszawy. Jesteśmy w bieżącym kontakcie ze stroną rządową w zakresie pomocy, jaka może być wymagana od m.st. Warszawy. Przygotowujemy się do tego - mówi.

Rzeczniczka zwraca też uwagę, że jest jeszcze zbyt wcześnie, żeby mówić o konkretach. - One będą mogły pojawić się w momencie rzeczywistego przyjazdu uchodźców - podkreśla Kłąb. - To wtedy okaże się, jakiego rodzaju pomoc i dla ilu osób jest potrzebna - dodaje.

Archidiecezja Warszawska przekazała wczoraj, że wspólnoty skupione w jej strukturze wspomogą uchodźców. O decyzji poinformował na Twitterze, rzecznik ks. Przemysław Śliwiński.

W najbliższy weekend odbędą się w stolicy dwie manifestacje. Anty- i proimigrancka.

Przeczytajcie: Archidiecezja Warszawska wspomoże uchodźców

d3rrvu5

Podziel się opinią

Share
d3rrvu5
d3rrvu5
Więcej tematów