Trwa ładowanie...

Tytuł doktora honoris causa dla Andrzeja Dudy? Zajmie się tym uczelnia sportowa

Prezydent Andrzej Duda ma szansę otrzymać honorowy tytuł doktora honoris causa. Senat Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ma się w najbliższym tygodniu zająć uchwałą w sprawie wszczęcia odpowiedniej procedury.

Share
Tytuł doktora honoris causa dla Andrzeja Dudy? Zajmie się tym uczelnia sportowaŹródło: East News, fot: Damian Klamka
d31sqs0

"Senat Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku ma w tym tygodniu zająć się uchwałą ws. wszczęcia procedury nadania tytułu doktora honoris causa Andrzejowi Dudzie. Jak oni to sobie połączyli. Już jestem ciekawy laudacji" – napisał na Twitterze Kuba Kaługa, dziennikarz RMF FM.

Sprawdziliśmy informację na uczelni. – Rzeczywiście pojawił się taki zamysł. Nie wiem jednak, kto stoi za tą inicjatywą – mówi nam Karolina Rogowska, rzeczniczka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Tytuł doktora honoris causa od uczelni sportowej może o tyle dziwić, że do tej pory był on nadawany przede wszystkim naukowcom z tytułem profesora. Wyróżnienie otrzymał m.in. prof. Ferid Murad, laureatem Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii, a także wybitna lekkoatletka Irena Szewińska i trener piłkarski Kazimierz Górski

d31sqs0

Jak czytamy w statucie gdańskiej uczelni, "tytuł honorowy doktora honoris causa nadaje senat osobom szczególnie zasłużonym dla życia naukowego, sportowego, kulturalnego, społecznego lub politycznego".

Z wnioskiem o nadanie tytułu doktora honoris causa może wystąpić nauczyciel akademicki zatrudniony na uczelni. Przedkłada do rektorowi w formie pisemnej, podając krótką informację o kandydacie wraz z uzasadnieniem. Uchwałę w sprawie nadania tytułu podejmuje się większością 3 /5 głosów podjętą w obecności co najmniej 80 proc. członków senatu.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Magdalena Biejat odwołana z funkcji szefowej Komisji Rodziny. Będzie odwet w Senacie?

d31sqs0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31sqs0
d31sqs0
Więcej tematów