Trwa ładowanie...
d3mpcn5

Tylko w WP. Rekordowy wzrost wydatków za rządów PiS. Wiemy, na co pójdą miliony

Wirtualna Polska ustaliła, że Kancelaria Sejmu szacuje wzrost przyszłorocznych wydatków aż o 96 mln zł. Wiemy, na co ma zostać przeznaczona większość pieniędzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sejmowa sala posiedzeń
Sejmowa sala posiedzeń (Agencja Gazeta, Fot: Sławomir Kamiński)
d3mpcn5

Temat wydatków na urzędy państwowe wypłynął kilka dni temu. Partia Ryszarda Petru w kilku wpisach na Twitterze podawała przykłady pisowskiej rozrzutności, biorąc pod lupę m.in. koszty Kancelarii Sejmu. Pisaliśmy o tym również w WP. Lider Nowoczesnej twierdził, że wydatki na Kancelarię Sejmu, Kancelarię Senatu i Kancelarię Prezydenta w ciągu ostatnich 2 lat zwiększyły się o 233 mln. Na samą Kancelarię Sejmu od 2016 do 2018 miało być przeznaczone 138 mln więcej.

Jak ustaliła Wirtualna Polska, planowany wzrost wydatków szacowany jest na ponad 96 mln zł, ale blisko 90 mln z tej kwoty to środki zarezerwowane na "poważne" inwestycje budowlane.

d3mpcn5

Chodzi m.in. o budynek komisji sejmowych powstający przy ul. Wiejskiej oraz przebudowę i rozbudowę budynku przy ul. Ludnej. Istotnymi wydatkami są także: przebudowa pomieszczeń w bud. H, budowa instalacji wentylacji i klimatyzacji w bud. G oraz dostosowanie bud. K do wymagań ochrony przeciwpożarowej.

"Z powyższego wynika, że w przyszłorocznym budżecie Kancelarii znajdują się wydatki o charakterze inwestycyjnym, które będą służyć Parlamentowi przez wiele dekad. Najpewniej również tym politykom, których cytuje Pani w przesłanych pytaniach" - brzmi komentarz Centrum Informacyjnego Sejmu. Uszczypliwości skierowane są oczywiście do szefa Nowoczesnej, Ryszarda Petru.

d3mpcn5

Podziel się opinią

Share

d3mpcn5

d3mpcn5
Więcej tematów