WP

Tylko w jednym miesiącu u Andrzeja Dudy wypłacono ponad pół miliona zł na nagrody

Przy okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości w niektórych instytucjach wypłacono specjalne nagrody. Ale nie u Andrzeja Dudy. W listopadzie pracownicy Kancelarii Prezydenta otrzymali w sumie ponad pół miliona złotych nie z okazji święta, ale dlatego, że takie "obowiązują zasady".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezydent Andrzej Duda
Prezydent Andrzej Duda (PAP, Fot: Darek Delmanowicz)
WP

Narodowy Bank Polski czy PGNiG przyznały swoim pracownikom nagrody z okazji przypadającej w tym roku 100. Rocznicy odzyskania niepodległości. Specjalne dodatki otrzymali także policjanci, którzy tego dnia stawili się na służbie. Na takie gratyfikacje nie mogli jednak liczyć pracownicy Andrzeja Dudy.

Jak poinformowała nas Kancelaria Prezydenta, "pracownicy nie otrzymali nagród z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości". Otrzymali jednak inne nagrody. W listopadzie 2018 roku 313 osób "zgodnie z obowiązującymi zasadami" otrzymało nagrody w łącznej kwocie 591,7 tys. zł.

"Nagroda jest elementem systemu wynagradzania pracowników, a środki na nagrody są częścią funduszu wynagrodzeń na dany rok budżetowy" – tłumaczy biuro prasowe Kancelarii Prezydenta. I wylicza, co jest brane pod uwagę przy przyznawaniu nagród, m.in.: efekty pracy pracownika; rzetelność i terminowość; złożoność pracy oraz zakres odpowiedzialności; samodzielność i zaangażowanie pracownika; przejawianie inicjatywy.

WP

Specjalne nagrody z okazji 100. rocznicy niepodległości przyznał m.in. NBP. Jak ustalił Onet.pl, 95 proc. pracowników banku centralnego otrzymało nagrody okolicznościowe w wysokości po 6 tys. zł. Pracownicy etatowi spółki PGNiG mieli otrzymać jednorazowy dodatek od 500 do 850 zł. Do policjantów, którzy 11 listopada przyszli na służbę trafiło 3 tys. nagród po 1000 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Grube ryby odejdą z .N? "To plotki, które sieją najczęściej ci, którzy są poza partią”

WP
WP
WP