Trwa ładowanie...
d2cclnz

"Tylko nie mów nikomu". Magdalena Ogórek o filmie ws. pedofilii w Kościele

Film mówi tendencyjnie o całym Kościele - oceniła Magdalena Ogórek, publicystka TVP dokument "Tylko nie mów nikomu". Szokujący obraz zjawiska pedofilii wśród duchownych przygotowali bracia Sekielscy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Magdalena Ogórek
Magdalena Ogórek (East News)
d2cclnz

Magdalena Ogórek, jak co tydzień prowadziła rozmowę na temat bieżących wydarzeń w poniedziałkowym programie TVP Info "O co chodzi". Jednak to nie wypowiedzi zaproszonych polityków, ale słowa samej publicystki telewizji publicznej wywołały krytyczne komentarze w internecie. Użytkownicy Twittera zauważyli, że Ogórek, mówiąc o zjawisku pedofilii w Kościele, nawiązała do zbyt wczesnej "seksualizacji dzieci".

Publicystka zwróciła uwagę, że cechą wspólną ofiar księży z filmu Tomasza Sekielskiego jest trauma po zbyt wczesnej inicjacji seksualnej. - To był tak ciężki szok. I teraz, dlaczego chcieliście nas - rodziców zmusić do wprowadzenia do szkół lekcji o tym, że 7-latki mają traktować masturbację jako coś zwykłego? - pytała Ogórek Miłosza Motykę z Polskiego Stronnictwa Ludowego, który jako jedyny reprezentował w programie opozycję.

- To jest zapisane w standardach Światowej Organizacji Zdrowia i to się nazywa wczesna seksualizacja. I teraz te osoby z filmu...Kiedy ta 7-latka przyszłaby do księdza i byłaby mowa o masturbacji to teraz według standardów ze szkoły Rafała Trzaskowskiego dowiedziałaby się, że to jest coś normalnego - przekonywała Ogórek. Motyka zaznaczył, że ludowcy byli przeciw wprowadzaniu Deklaracji LGBT+.

d2cclnz

W dalszej części dyskusji publicystka TVP zauważyła, że autorzy filmu pominęli informację o współpracy księży oskarżanych o pedofilię ze Służbą Bezpieczeństwa.

Zobacz także: Sekielski o "Tylko nie mów nikomu": "Będzie nawalanka polityczna wokół tego filmu"

- Film mówi tendencyjnie o całym Kościele - mówiła również Ogórek.

d2cclnz

Zaznaczyła, że rozumie słowa wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego o ataku na Kościół. - Bo to się wpisuje w całą sekwencję wydarzeń - przekonywała Magdalena Ogórek, przypominając sprawę Matki Boskiej z domalowaną tęczową aureolą.

Zapowiedź skargi do KRRiT ws. Ogórek

Tymczasem złożenie skargi do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ws. innego programu Ogórek zapowiedzieli politycy Konfederacji. Chodzi o sobotnie wydanie "Studia Polska”, w którym doszło do awantury. Poseł Jakub Kulesza mimo braku zaproszenia wszedł do studia i zażądał dostępu do udziału w dyskusji na antenie.

d2cclnz

- Zostałem do końca licząc na to, że zgodnie z obietnicami redaktora Jacka Łęskiego i redaktor Magdaleny Ogórek, udzielą mi głosu. Jako posłowi, przedstawicielowi narodu. Tak się nie stało. Tak skandalicznego zachowania jeszcze nie widziałem - relacjonował na poniedziałkowej konferencji prasowej Kulesza.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2cclnz

Podziel się opinią

Share

d2cclnz

d2cclnz
Więcej tematów