Trwa ładowanie...
d200x3v

Tylko 13% posłów odpowiada na e-maile

Tylko 13% posłów (61) odpowiedziało na listy elektroniczne wysyłane do nich przez Internet Obywatelski.

d200x3v
d200x3v

W ramach tej inicjatywy członkowie grupy sprawdzali, czy posłowie, którym Kancelaria Sejmu udostępnia wszelkie techniczne możliwości korzystania z Internetu i poczty elektronicznej wykorzystują go w kontaktach z wyborcami.

Okazało się, że znikomy procent posłów, którzy na prowadzenie biura, w tym też komputer i dostęp do Internetu, otrzymują diety z naszych podatków, korzysta z tego rozwiązania - powiedział w czwartek na konferencji prasowej Tomasz Kulisiewicz z Internetu Obywatelskiego.

Internet Obywatelski wysłał przed trzema tygodniami list do posłów, w którym jako zwykły obywatel jeden z uczestników inicjatywy pytał o godziny dyżurów poselskich. Na ten list przyszło 48 odpowiedzi. Po tygodniu posłowie dostali drugi list wysłany jako inicjatywa IO z prośbą o kontakt. Przyszło tylko 13 odpowiedzi.

Na listy odpowiedziało najwięcej posłów z Platformy Obywatelskiej - 23 (40% wszystkich posłów klubu), po 11 posłów Prawa i Sprawiedliwości (25% wszystkich w klubie) i SLD (tylko 5,5%). Z Samoobrony i Ligi Polskich Rodzin odpowiedziało po czterech posłów (7,8% i 11%) oraz po dwóch z PSL, UP, SKL i nie zrzeszonych.

d200x3v

Najwięcej odpowiedzi przysłali posłowie z województw: śląskiego - 7 osób i mazowieckiego - 6.

Każdy z posłów na Sejm RP ma założoną skrzynkę pocztową na serwerze Kancelarii Sejmu. Adresy mailowe posłów tworzone są według schematu: imię.nazwisko@sejm.pl. Adresy te dostępne są na podstronach sejmowych, przy notkach biograficznych posłów. Każdy z posłów na początku kadencji otrzymuje wraz z komputerem i modemem pełne informacje o posiadanej przez niego skrzynce pocztowej (hasło, sposób dostępu). (mk)

d200x3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d200x3v
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj