Trwa ładowanie...

Tych języków Polacy nie lubią najbardziej

Komisja Europejska opublikowała raport na temat znajomości języków obcych w 27 krajach członkowskich UE. Liczba mieszkańców wspólnoty, którzy potrafią posługiwać się co najmniej dwoma obcymi językami maleje - informuje "Gazeta Polska Codziennie".

Tych języków Polacy nie lubią najbardziejŹródło: WP.PL, fot: Andrzej Hulimka
d4eysdc
d4eysdc

Angielski w skali użyteczności wciąż zajmuje pierwsze miejsce (67%), daleko przed niemieckim (17%) i francuskim (16%). Język chiński uplasował się na czwartym miejscu (6%)

Choć znaczna większość ankietowanych uważa, że każdy mieszkaniec UE powinien umieć posługiwać się dwoma językami obcymi, to zaledwie jedna czwarta podaje, że zna co najmniej dwa języki (w Polsce przyznaje się do tego 22% ankietowanych). Za to 48% otwarcie przyznaje, że nie zna żadnego obcego języka. W Polsce jest ich aż 50%.

W naszym kraju, podobnie jak w reszcie nowych państw członkowskich zdecydowanie zmalała liczba osób, które mówią po rosyjsku i niemiecku. W Polsce według raportu już tylko 18% obywateli mówi dziś po rosyjsku.

d4eysdc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4eysdc
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj