Trwa ładowanie...

Przepraszają Brejzę. "Nieprawdziwe informacje"

TVP przeprosiło Krzysztofa Brejzę za materiały, w których podano nieprawdziwe informacje na jego temat oraz przypisano mu zachowania o charakterze bezprawnym. W komunikacie wskazano, że "stworzyło to nieprawdziwe wrażenie, że jest on zaangażowany w działania przestępcze".

TVP przeprasza Krzysztofa BrejzęTVP przeprasza Krzysztofa BrejzęŹródło: PAP, fot: Marcin Obara
d3egd3n
d3egd3n

Przeprosiny opublikowano na stronie internetowej TVP Info oraz w mediach społecznościowych telewizji. Komunikat udostępniono m.in. na platformie X (dawniej Twitter).

"Telewizja Polska S.A. w likwidacji przeprasza Krzysztofa Brejzę za to, że w artykule opublikowanym na portalu tvp.info, a następnie wielokrotnie powielanym w materiałach prezentowanych na tym portalu oraz w mediach społecznościowych, podano nieprawdziwe informacje na temat Krzysztofa Brejzy i przypisano mu zachowania o charakterze bezprawnym, co poddało w wątpliwość uczciwość Krzysztofa Brejzy i stworzyło nieprawdziwe wrażenie, że jest on zaangażowany w działania przestępcze" - czytamy w oświadczeniu.

Władze Telewizji Polskiej podkreśliły, iż "ubolewają, że naruszyły w ten sposób dobra osobiste Krzysztofa Brejzy w postaci czci i dobrego imienia".

Kolejne przeprosiny dla Brejzy

W kwietniu TVP przeprosiła Krzysztofa Brejzę za materiały, w których "zaprezentowano w sposób fałszywy treść prywatnej korespondencji". Chodzi o reportaże, w których wykorzystano rzekomo zmanipulowanej korespondencji pozyskanej oprogramowaniem Pegasus.

d3egd3n

Zaznaczono, że w materiałach "zamieniono nadawców z adresatem wiadomości" i "skompilowano różne wypowiedzi Krzysztofa Brejzy kierowane do różnych osób". Wskazano, że w ten sposób stworzono wrażenie, że polityk "jest zaangażowany w zachowania o charakterze bezprawnym".

"Telewizja Polska S.A. w likwidacji przeprasza za to, że opublikowała materiały nieprawdziwe, zmanipulowane i przeinaczone" - napisano wówczas w komunikacie.

Przeczytaj również:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3egd3n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3egd3n
Więcej tematów