Trwa ładowanie...
d1boq5i
d1boq5i
IARZamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.TVP

Tusk o nowym rządzie: będziemy musieli współpracować

Dla naszego kraju nie można grymasić. Będziemy musieli współpracować, nawet jeśli nie wszystkie nazwiska komuś nie odpowiadają. To jest polski rząd - powiedział Donald Tusk, pytany o ocenę nowego rządu zaprezentowanego przez Beatę Szydło.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1boq5i

Tusk odniósł się też do sprawy szczytu Unii Europejskiej na Malcie. Wciąż nie wiadomo, kto będzie na nim reprezentował Polskę - czy będzie to Ewa Kopacz, prezydent Andrzej Duda, czy przyszła premier Beata Szydło. - To już zależy od polskich władz. Mam nadzieję - bo sprawa jest ważna - że odpowiedni szczebel się pojawi. Tylko tyle mogę powiedzieć - powiedział.

Przyszła premier Beata Szydło przedstawiła skład swojego rządu. Wśród szefów resortów są między innymi Antoni Macierewicz, który zostanie ministrem obrony narodowej, a ministrem sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. MSZ obejmie Witold Waszczykowski.

d1boq5i

Wicepremierem i ministrem kultury w nowym rządzie zostanie profesor Piotr Gliński. Wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego zostanie Jarosław Gowin. Beata Szydło przyznała w czasie konferencji prasowej, że proponowano mu stanowisko szefa MON, jednak wybrał on resort związany z edukacją.

Wicepremierem i ministrem rozwoju będzie Mateusz Morawiecki. Beata Szydło zaznaczyła, że resort ten będzie koordynował całość polityki gospodarczej we współpracy z innymi ministerstwami. Przyszła premier zaznaczyła, że Ministerstwo Skarbu będzie stopniowo likwidowane. Ministrem sportu będzie Witold Bańka. Resort zdrowia obejmie Konstanty Radziwiłł. Paweł Szałamacha będzie ministrem finansów.

Wcześniej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński oświadczył, że rozmowy na temat składu rządu nie były prowadzone poza plecami Beaty Szydło. Dodał, że decyzja została podjęta zgodnie z wolą wyborców, partii i prezydenta.

 (Infografika: WP / Marta Sitkiewicz)
d1boq5i

Podziel się opinią

Share

d1boq5i

d1boq5i
Więcej tematów