Trwa ładowanie...
d224ya0

Tuleya i Żurek na politycznym spotkaniu. Organizatorem jest Koalicja Obywatelska

Sędziowie Waldemar Żurek i Igor Tuleya wezmą udział w spotkaniu z mieszkańcami Lublina. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że wydarzenie jest organizowane w ramach Klubu Obywatelskiego finansowanego ze środków KW Koalicja Obywatelska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sędzia Igor Tuleya weźmie udział w spotkaniu KO
Sędzia Igor Tuleya weźmie udział w spotkaniu KO (PAP)
d224ya0

Spotkanie z sędziami ma odbyć się 30 września w Lublinie. Klub Obywatelski, który jest wewnątrzną komórką PO, rozesłał zaproszenia na to wydarzenie. Jedno z nich opublikował wiceminister Sebastiana Kalety, który wskazał na to, że zaproszenie na spotkanie oznaczono jako materiał wyborczy Koalicji Obywatelskiej.

Z kolei TVP Info skontaktowało się z organizatorem niedzielnego wydarzenia. Stacja uzyskała potwierdzenie, że spotkanie z sędziami jest organizowane przez Koalicję Obywatelską.

Warto przypomnieć, że sędzia Igor Tuleya jest jednym z czworga sędziów, którzy zostali wezwani przez rzecznika dyscyplinarnego do złożenia wyjaśnień ws.wypowiedzi krytykujących zmiany wprowadzane przez rząd PiS w sądownictwie. Sędzia zasłynął z takich wypowiedzi, jak "Krajowa Rada Sądownictwa ma tyle wspólnego z sądownictwem, że je niszczy" oraz porównań refromy sądownictwa do książki Orwella "Rok 1984".

d224ya0

Z kolei pod koniec sierpnia Sąd Okręgowy zdecydował o przeniesieniu sędziego Waldemara Żurka z II wydziału cywilno-odwoławczego do I wydziału cywilnego Sądu Okręgowego. Przeciwko tej decyzji protestowały organizacje sędziowskie. Stowarzyszenie "Themis" zaznaczało, że jest to "kolejny przejaw lekceważenia przepisów prawa oraz resztek likwidowanej samorządności sędziowskiej, która stoi na straży niezależności sądów".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: TVP Info

d224ya0

Podziel się opinią

Share
d224ya0
d224ya0