Trwa ładowanie...
d2qld58

Trzy państwa oskarżają Rosję o współudział w ataku chemicznym na Syrię

Stany Zjednoczone, Francja i Wielka Brytania oskarżyły Rosję podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ o współodpowiedzialność za atak z użyciem broni chemicznej na syryjskie Chan Szajchun. Przedstawiciel Kremla tłumaczył, że raporty dotyczące okoliczności tych wydarzeń są "niewiarygodne".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nikki Haley podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ trzyma w ręku zdjęcie ofiary ataku chemicznego w Syrii
Nikki Haley podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ trzyma w ręku zdjęcie ofiary ataku chemicznego w Syrii (Reuters, Fot: Shannon Stapleton)
d2qld58

Zastępca ambasadora Rosji Władimir Safronkow podczas posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ określił atak w Syrii mianem prowokacji, która została zorganizowana przez terrorystów. W jego ocenie raporty dotyczące okoliczności zdarzeń w Chan Szajchun są niewiarygodne, a wersji związanych z przebiegiem ataku jest wiele. Przedstawiciel Rosji przekonywał, że co prawda doszło do bombardowania dokonanego przez wojska rządowe, ale pociski spadły na kontrolowaną przez opozycję fabrykę i magazyny amunicji, do których używano substancji chemicznych.

- Rosja stała na drodze rozliczenia syryjskiego rządu. W ten sposób przymknęła oczy na barbarzyństwo. Rosja nie może uciec od odpowiedzialności za to, co się wydarzyło - ostro skrytykowała rosyjskie stanowisko amerykańska ambasador przy ONZ Nikki Haley, trzymając w ręku zdjęcie dziecka będącego ofiarą ataku chemicznego. Polityk zapewniła, że jeśli Rada Bezpieczeństwa nie podejmie zdecydowanych kroków w sprawie Syrii, Stany Zjednoczone będą zmuszone wdrożyć jednostronne działania.

d2qld58

Podziel się opinią

Share
d2qld58
d2qld58
Więcej tematów