Trwa ładowanie...

Trzy lata więzienia dla motocyklisty, który w Plewni potrącił śmiertelnie na pasach nastolatkę

W marcu w miejscowości Plewnia w niedaleko Kalisza 25-letni motocyklista potrącił dziewczynę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Jak się okazało, nie miał nawet prawa jazdy. W czwartek sąd skazał go na trzy lata więzienia.

Trzy lata więzienia dla motocyklisty, który w Plewni potrącił śmiertelnie na pasach nastolatkęŹródło: KMP w Kaliszu
d1p77u8
d1p77u8

Do tego zdarzenia doszło 25 marca w miejscowości Plewnia na drodze wojewódzkiej nr 470. Przez przejście dla pieszych przechodziła zgodnie z przepisami 15-letnia Martyna, kiedy wjechał w nią rozpędzony motocykl marki Kawasaki prowadzony przez 25-letniego Piotra C. Potrącona nastolatka została zabrana karetką pogotowia do szpitala w Kaliszu, gdzie jednak nie udało jej się uratować.

Dwa dni później Piotr C. usłyszał zarzuty prokuratorskie.

- Zarzucono wymienionemu, że umyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym w ten sposób, że kierując – bez wymaganych uprawnień – motocyklem marki Kawasaki nie ustąpił pierwszeństwa i najechał prawidłowo przechodzącą przez jezdnię po oznakowanym przejściu 15-letnią małoletnią, która w wyniku doznania rozległych uszkodzeń ciała poniosła śmierć – mówił wówczas Janusz Walczak, zastępca Prokuratura Okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim.

W trakcie śledztwa ustalono, że w chwili wypadku sprawca poruszał się z prędkością 100 km/h, chociaż w tym miejscu ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h. Ponadto okazało się, że motocykl nie miał ważnych badań technicznych.

d1p77u8

Sprawca przyznał się do winy. Prokuratura domagała się pięciu lat więzienia, ale obrona proponowała dla niego karę w zawieszeniu oraz konieczność wypłacanie odszkodowania rodzinie zmarłej nastolatki. Ostatecznie sąd skazał Piotra C. na trzy lata pozbawienia wolności. Przez sześć lat nie może też prowadzić pojazdów mechanicznych. Wyrok nie jest prawomocny.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1p77u8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1p77u8
Więcej tematów