Trwa ładowanie...
d25lfhy
12-07-2015 12:56

Trzy kolejne osoby zatrzymane w sprawie dopalaczy

Dwie osoby handlujące dopalaczami o nazwie "Mocarz" zatrzymała katowicka policja - poinformował w sobotę wieczorem jej rzecznik komisarz Jacek Pytel. Jak donosi RMF FM trzy kolejne osoby wpadły w niedzielę w Bytomiu.

Share
d25lfhy

- Po południu do jednego z mieszkań na ul. Opolskiej weszli policjanci z wydziału antynarkotykowego. Zatrzymali kobietę i mężczyznę, którzy handlowali dopalaczami. W mieszkaniu znaleziono m.in. środek o nazwie "Mocarz". Dwie osoby zatrzymane zostały pod zarzutem narażenia na niebezpieczeństwo życia lub zdrowia wielu osób poprzez sprzedaż tego dopalacza o nazwie Mocarz - przekazał Pytel.

Policjanci znaleźli w mieszkaniu 140 gramów tej substancji. Ponieważ badania laboratoryjne potwierdziły już, że znajduje się ona na liście substancji zakazanych znowelizowanej i obowiązującej od 1 lipca ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, zatrzymani odpowiedzą też wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków, za co może grozić do 12 lat więzienia.

Troje kolejnych dilerów - dwie kobiety i mężczyzna - wpadło w Bytomiu. Tomasz Bobrek z policji w Bytomiu informuje, że zatrzymane osoby to dwie kobiety i mężczyzna w wieku od 33 do 48 lat. Mają usłyszeć zarzuty sprzedaży dopalaczy, a także narażenia życia lub zdrowia innych ludzi. W trzech mieszkaniach, znaleziono ponad 30 porcji tzw. dopalaczy

Potocznie nazywane "dopalacze" to urzędowo "substancje zastępcze". Mianem tym określa się substancje pochodzenia naturalnego lub syntetycznego - lub produkty, rośliny, grzyby lub ich części zawierające takie substancje - używane zamiast środka odurzającego lub substancji psychotropowej albo w takich samych celach jak środek odurzający lub substancja psychotropowa.

d25lfhy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25lfhy
d25lfhy
Więcej tematów