Trwa ładowanie...
d4jy4lz
Wprost

Trzęsienie ziemi w PiS? "Oni chcą przejąć władzę"

- Adam Hofman i Adam Lipiński szykują się do przejęcia dowodzenia w PiS. Czekają, aż Jarosław Kaczyński przestanie być prezesem PiS. Czekają, bo nie chcą podzielić losu ludzi PJN-u i ziobrystów. A do chwili, w której Kaczyński odda partię w inne ręce, przygotowują się bardzo dokładnie - mówią w tygodniku "Wprost" byli politycy PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław Kaczyński (PAP, Fot: Andrzej Hrechorowicz)
d4jy4lz

Byli politycy PiS, obecnie związani ze środowiskiem Solidarnej Polski przekonywali w tygodniku, że to Hofman "trzęsie teraz partią". - To bezwzględny cynik, gracz. On wyczuwa słabości zarówno PiS-u, jak i samego prezesa. Hofman chce wykorzystać fakt, że z całego dworu Kaczyńskiego to właśnie on jest najbardziej sprawny. Będzie starał się ten dwór opanować - mówi w tygodniku "Wprost" polityk, który rozstał się ostatnio z PiS.

Te informacje dementuje jednak wiceprezes PiS Beata Szydło. - To niepoważne. Jeśli mówią tak ludzie z Solidarnej Polski, to jest to tylko i wyłącznie gra polityczna i próba podnoszenia własnej wartości. Takie informacje to bzdury. Oni nie są już w PiS i nie mogą wiedzieć, co dzieje się teraz w partii - zaznaczyła Szydło.

Według ziobrystów, z którymi rozmawiał "Wprost" prawda jest jednak inna. Rzecznika PiS mają wspierać m.in. Dawid Jackiewicz i Adam Rogacki. Wymieniany jest także Adam Lipiński, który - według informacji tygodnika - miał stworzyć koncepcję, zgodnie z którą obecny rzecznik PiS ma za kilka lat być najlepszym kandydatem do zastąpienia na stanowisku prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego.

- Hofman nie zrobi przewrotu w partii. Poczeka, da Kaczyńskiemu umrzeć polityczną śmiercią naturalną i wtedy przejmie ster. Obaj z Lipińskim doskonale wiedzą, że PiS wyborów już nie wygra. Ale trwają przy prezesie i grają tymi samymi kartami, bo wiedzą, że każda próba przewrotu skończy się tak, jak w przypadku PJN-u i ziobrystów - przewiduje rozmówca "Wprost".

d4jy4lz

Podziel się opinią

Share

d4jy4lz

d4jy4lz
Więcej tematów