Trwa ładowanie...
d1l9w17
d1l9w17

Trzecia dymisja w rządzie Blaira z powodu Iraku

Kolejny, trzeci członek brytyjskiego rządu ustąpił ze stanowiska w związku z polityką premiera Tony'ego Blaira wobec Iraku. Ze stanowiska zrezygnował John Denham, sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. We wtorek także z pracy zrezygnował podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia lord Philip Hunt. W poniedziałek dymisję zożył minister do spraw reformy parlamentarnej Robin Cook.
Share
d1l9w17

Philip Hunt wyjaśnił, że nie popiera polityki (premiera Blaira) wobec Iraku, toteż, jak się wyraził, pozostawanie w rządzie "byłoby hipokryzją".

Robin Cook, były minister spraw zagranicznych, uważany za jednego z najlepszych strategów Partii Pracy i wytrawnego mówcę parlamentarnego, już na czwartkowym posiedzeniu rządu zasygnalizował możliwość podania się do dymisji w przypadku przystąpienia Londynu do wojny z Irakiem bez zgody ONZ.

Odejściem ze stanowiska, jeśli Wielka Brytania przystąpi do wojny z Irakiem bez drugiej rezolucji ONZ, zagroziła także w ubiegłym tygodniu sekretarz stanu ds. rozwoju międzynarodowego Claire Short.

d1l9w17

We wtorek o godzinie 13.30 w brytyjskim parlamencie rozpocznie się debata na temat Iraku. Głosowanie w sprawie akcji militarnej w Iraku ma się odbyć o godzinie 23.00. (mag)

[

]( http://wiadomosci.wp.pl/pisane-ci-pisanie-6039096887997569a ) Skomentuj tę sprawę! Wojenne chmury nad Irakiem. "Wejdą, czy nie wejdą?" Zabiegi dyplomatyczne, to gra pozorów, czy też ostatnia szansa na zachowanie pokoju? Zwycięzcy i przegrani ewentualnych zmagań wojennych?
Redakcja wiadomości WP zaprasza Cię do współredagowania naszego serwisu - prześlij nam Twój komentarz dotyczący powyższego tematu.

d1l9w17

Podziel się opinią

Share
d1l9w17
d1l9w17
Więcej tematów