Trwa ładowanie...
30-12-2014 13:20

Trwają poszukiwania zaginionych po pożarze na promie "Norman Atlantic"

Na Adriatyku w miejscu katastrofy włoskiego promu, na którym w niedzielę wybuchł pożar, trwają poszukiwania zaginionych. Nie wiadomo, ilu ich może być. Media informują nieoficjalnie o około 30 osobach, ale nikt nie potwierdził tych doniesień. Uratowani nielegalni imigranci, którzy byli na promie ukryci w ciężarówkach, twierdzą, że niektórzy z uchodźców spłonęli żywcem.

Share
Trwają poszukiwania zaginionych po pożarze na promie "Norman Atlantic"Źródło: PAP/EPA, fot: ITALIAN COAST GUARD
d1fij3p

W katastrofie promu "Norman Atlantic" zginęło 10 osób. Nadal nie wiadomo, ilu ludzi faktycznie było na promie, który płynął z greckiego Patras do Ankony we Włoszech. Weryfikację list pasażerów oraz uratowanych 427 rozbitków utrudniają fatalne warunki pogodowe.

Kilkadziesiąt zabranych z pokładu osób wciąż jest na statku ekipy ratunkowej, który z powodu bardzo wysokich fal i porywistego wiatru nie może wpłynąć do portu we włoskiej Apulii. Dopiero na lądzie rozpoczną się procedury tworzenia oficjalnych list uratowanych, którzy przebywają w kilku miastach; w szpitalach i w ośrodkach pomocy.

Włoska prasa przytacza wypowiedzi uratowanych nielegalnych imigrantów, którzy byli na promie ukryci w ciężarówkach zaparkowanych w pokładowym garażu, gdzie w niedzielę nad ranem wybuchł pożar. Twierdzą oni, że niektórzy z uchodźców spłonęli tam żywcem.

Prom zostanie odholowany do portu Vlora w Albanii. Nie wiadomo jednak, kiedy to nastąpi. Operację opóźniają złe warunki na morzu. W trakcie próby wzięcia częściowo spalonego wraku na hol zginęło dwóch albańskich marynarzy, a trzeci został ciężko ranny. Zostali oni uderzeni grubą liną holowniczą, która pękła w trakcie próby przyczepienia jej do promu.

d1fij3p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fij3p
d1fij3p
Więcej tematów