Trwa ładowanie...
d16r7p4
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Trwa audyt otwarcia w Agencji Wywiadu. "Powołano zespół do przeprowadzenia kontroli stanu faktycznego"

• Trwa audyt otwarcia w Agencji Wywiadu (AW)
• Audyt ma pokazać stan AW na dzień 19 listopada 2015 r.
• Kontrole zapowiadał Mariusz Kamiński, minister koordynator służb specjalnych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński
Minister koordynator ds. służb specjalnych Mariusz Kamiński (PAP, Fot: Rafał Guz)
d16r7p4

"Decyzją p.o. szefa Agencji Wywiadu płk. Grzegorza Małeckiego powołany został zespół do przeprowadzenia kontroli stanu faktycznego istniejącego w zakresie funkcjonowania Agencji Wywiadu, według stanu na dzień 19 listopada 2015 r." - podał gabinet szefa AW. Gabinet Szefa Agencji Wywiadu poinformował , że audyt pokaże stan AW na dzień 19 listopada 2015 r.

Okres wyznaczony na pracę zespołu jeszcze nie upłynął, a jego ustalenia zostaną przekazane uprawnionym podmiotom - dodała Agencja.

Również w służbach wojskowych Służbie Wywiadu Wojskowego i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego trwa audyt otwarcia, jednak służby, ani MON nie informują o jego przebiegu. "Zgodnie z obowiązującymi w Służbie Wywiadu Wojskowego i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego regulacjami informacje o charakterze wewnętrznym nie podlegają ogłoszeniu" - przekazał rzecznik prasowy MON Bartłomiej Misiewicz.

d16r7p4

W ABW audyt ma się zakończyć do końca lutego. W CBA termin zakończenia prac, to druga połowa lutego.

W AW premier Beata Szydło krótko po objęciu urzędu odwołała szefa Agencji gen. Macieja Hunię powierzając pełnienie obowiązków Małeckiemu.

Do zmian doszło też w innych służbach - w ABW gen. Dariusza Łuczaka zastąpił prof. Piotr Pogonowski. W CBA Pawła Wojtunika zastąpił, jako p.o. szef Ernest Bejda. W wojskowych służbach szefa SKW gen. Piotra Pytla zastąpił p.o. szef Piotr Bączek, a w SWW gen. Radosława Kujawę - płk Andrzej Kowalski.

d16r7p4

Podziel się opinią

Share

d16r7p4

d16r7p4
Więcej tematów