Trwa ładowanie...

Trump zwolnił dyrektora ds. informacji Białego Domu

Prezydent USA Donald Trump zwolnił nowego dyrektora ds. informacji Białego Domu Anthony'ego Scaramucciego - podał w poniedziałek "New York Times". Wywiad, jakiego Scaramucci udzielił tygodnikowi "The New Yorker", stał się przyczyną medialnej burzy.

Share
Trump zwolnił  dyrektora ds. informacji Białego Domu
Źródło: PAP/EPA, Fot: MICHAEL REYNOLDS / POOL
d3rygue

Scaramucci w bardzo wulgarny sposób powiedział w rozmowie z "New Yorkerem", co myśli o byłym szefie kancelarii prezydenta Reince'ie Priebusie i głównym doradcy strategicznym Białego Domu Steve'ie Bannonie. Został zwolniony, aby dać "czystą kartę" nowemu szefowi kancelarii prezydenta USA Donalda Trumpa Johnowi Kelly'emu, który w poniedziałek objął to stanowisko - podał Biały Dom.

O zwolnienie Scaramucciego z funkcji szefa komunikacji Białego Domu poprosił John Kelly - podały "New York Times" i Politico, powołując się na źródła w administracji. Reuters zwraca uwagę, że Scaramucci został usunięty zaledwie kilka godzin po objęciu stanowiska przez nowego szefa kancelarii.

Po zaledwie 10 dniach pracy Scaramucci stracił stanowisko po wygłoszeniu wulgarnej i obraźliwej tyrady wymierzonej w wysokiej rangi członków administracji prezydenta. Nie wiadomo, czy Scaramucci - w innym charakterze - będzie nadal będzie zatrudniony w Białym Domu, czy też w ogóle nie będzie pracował dla Trumpa - pisze nowojorski dziennik.

d3rygue

Podziel się opinią

Share
d3rygue
d3rygue
Więcej tematów