Trwa ładowanie...
d4kvoas

Trump oskarżył Obamę o bezczynność w "sprawie rosyjskiej"

Prezydent Donald Trump oskarżył swego poprzednika Baracka Obamę, że nic nie zrobił aby zapobiec zarzucanej Rosji ingerencji w amerykańskie wybory w 2016 r. Według Trumpa, Obama wiedział o tych zarzutach jeszcze przed wyborami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Trump oskarżył Obamę o bezczynność w "sprawie rosyjskiej"
(PAP/EPA, Fot: michael reynolds)
d4kvoas

- Administracja Obamy wiedziała długo przed 8 listopada (dniu wyborów - red.) o mieszaniu się Rosji w wybory. Nic z tym nie zrobiła. DLACZEGO ? - napisał w piątek Trump na Twitterze.
<BR><BR>
Podobne zarzuty obecny prezydent wysunął w kolejnych wpisach na Twitterze w sobotę oraz w wywiadzie dla telewizji Fox News, który ma być wyemitowany w niedzielę.
<BR><BR>
Wcześniej dziennik "Washington Post" wystąpił z twierdzeniem, że Obama dowiedział się już w sierpniu ub. r. o "bezpośredniej ingerencji" prezydenta Rosji Władimira Putina w amerykański proces wyborczy.
<BR><BR>
Według artykułu zamieszczonego na łamach dziennika, Obama został poinformowany przez "źródła w rządzie Rosji", że Putin jest bezpośrednio zaangażowany w kampanię cybernetyczną mającą na celu zakłócenie przebiegu wyborów w USA, zaszkodzenie kampanii demokratycznej kandydatki do Białego Domu Hillary Clinton i przyczynienie się do zwycięstwa Donalda Trumpa.
<BR><BR>
Dziennik twierdzi, że Obama potajemnie rozważał szereg opcji ukarania Rosji, ale w końcu ograniczył się do symbolicznych gestów: wydalił z USA 35 rosyjskich dyplomatów oraz zamknął dwie rosyjskie instytucje. Przy czym uczynił to dopiero w grudniu, czyli już po wyborach.
<BR><BR>
Według "Washington Post", Obama obawiał się, że sam może być oskarżony o próbę manipulowania wyborów. Obama miał rozważać m. in. umieszczenie "broni cybernetycznych" w rosyjskiej infrastrukturze oraz ujawnienie informacji szkodzących osobiście Putinowi.
<BR><BR>
Zarzuty o kontakty między sztabem wyborczym Trumpa i Rosjanami podczas wyborów stale prześladują obecnego prezydenta, praktycznie od czasu objęcia urzędu.
<BR><BR>
Specjalny prokurator Robert Mueller prowadzi dochodzenie mające ustalić czy rosyjscy hakerzy pomagali wygrać Trumpowi oraz czy obecny prezydent nie dopuścił się utrudniania pracy organów wymiaru sprawiedliwości w tej sprawie.
<BR><BR>
Trump, podobnie jak Moskwa, stanowczo odrzuca wszelkie zarzuty a dochodzenie nazywa "polowaniem na czarownice".

d4kvoas

Podziel się opinią

Share
d4kvoas
d4kvoas
Więcej tematów