ycipk-rm86su

Trump o zestrzeleniu amerykańskiego drona przez Iran: ogromny błąd

Jest reakcja Donalda Trumpa na zestrzelenie przez Iran amerykańskiego drona. Według prezydenta USA, Iran popełnił "ogromny błąd".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dron MQ-4C Triton
Dron MQ-4C Triton (PAP)
ycipk-rm86su

Według Gwardii Rewolucyjnych bezzałogowa maszyna wywiadowcza została zestrzelona rakietą ziemia powietrze nad terytorium Iranu. Zdaniem irańskiej agencji prasowej IRNA był to dron "szpiegowski" RQ-4 Global Hawk.

Z kolei strona amerykańska przekonuje, że żadne maszyny należące do Stanów Zjednoczonych nie latały nad Iranem. Według nich do incydentu miało dojść nad wodami międzynarodowymi w Cieśninie Ormuz.

Najprawdopodobniej zestrzeloną maszyną był nowy, wywiadowczy dron MQ-4c Triton służący do kontrolowania wielkich obszarów morskich z pułapu ponad 15 km. Koszt takiej maszyny szacowany jest na ok. 180 mln dolarów.

ycipk-rm86su

Zobacz także: Zamieszanie po wpisie o Tusku. Minister rządu PiS się tłumaczy

Do sprawy odniósł się prezydent Stanów Zjednoczonych. Donald Trump napisał na Twitterze: "Iran popełnił ogromny błąd". Z kolei rzecznik Centralnego Dowództwa sił USA, kapitan marynarki wojennej Bill Urban nazwał incydent "niesprowokowanym atakiem" ze strony Teheranu.

ycipk-rm86su

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-rm86su

ycipk-rm86su
ycipk-rm86su