Trwa ładowanie...

Ujawnili tajemnicę dzieciństwa Putina. Aż włos się jeży

24 lutego rozpoczęła się rosyjska inwazja w Ukrainie. Zdecydował o niej jeden człowiek - Władimir Putin. Jak się okazuje, od dzieciństwa był "podstępny i problematyczny". - Nie był najsilniejszy w klasie, ale gdy ktoś go atakował, po prostu wpadał w szał - wspomina jeden z jego kolegów.

Share
Trudne dzieciństwo Putina. "Był podstępny i problematyczny"Trudne dzieciństwo Putina. "Był podstępny i problematyczny"Źródło: PAP, fot: MIKHAIL METZEL / KREMLIN / SPUTNIK / POOL
dmyf8lx

Władimir Putin urodził się w 1952 roku. Już w dzieciństwie wzbudzał postrach. Jak podaje brytyjski "The Times", Putin dorastał w brudnym mieszkaniu, po którym biegały karaluchy, pozbawionym łazienki i ogrzewania. Dzielił je z dwoma innymi rodzinami.

Dziecko z koszmaru

Znana jest anegdota, według której Putin gonił szczury z kijem. Pewnego dnia zaatakował go wyjątkowo duży osobnik, Putin jednak go osaczył. We wspomnieniach pisał potem: "Nikt nie powinien być osaczony. Nikogo nie należy postawić w sytuacji, w której nie ma wyjścia".

dmyf8lx

W szkole podstawowej Putin nie cieszył się dobrą reputacją, był "dzieckiem jak z koszmaru". - Był w stanie wdać się w bójkę z każdym. Nie bał się nikogo. Nigdy nie przyszło mu do głowy, że ktoś może być silniejszy od niego i go pokonać. Był słaby, a w walce i tak zwyciężał, bo, gdy ktoś go atakował, wpadał w szał. Drapał go, gryzł, wyrywał mu kępki włosów, walczył do końca - wspomina jego najlepszy przyjaciel z dzieciństwa Wiktor Borisenko.

W wieku 12 lat Putin przeniósł się do innej szkoły, gdzie się nieco uspokoił. Zapisał się na sztuki walki, a po tym, jak poprawił wyniki w nauce, został członkiem Wszechzwiązkowej Organizacji Pionierskiej, a potem Partii Komunistycznej.

Ta historia przytoczona została również w książce Krystyny Kurczab-Redlich. Polska dziennikarka i wieloletnia korespondentka w Rosji wydała w 2016 roku biografię Władimira Putina - "Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina". Jedna z części książki jest poświęcona dzieciństwu obecnego przywódcy Rosji.

Źródło: The Times

dmyf8lx

Czytaj też:

Zobacz też: Ukraińska artyleria niszczy rosyjską kolumnę pojazdów. Niezwykłe nagranie z frontu w Ukrainie 

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dmyf8lx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

dmyf8lx
dmyf8lx
Więcej tematów