Trwa ładowanie...

Za trzy tygodnie Kartuzy zyskają nowe połączenie kolejowe

Za trzy tygodnie Kartuzy zyskają nowe połączenie kolejowe. Pierwszego października swoje kursy wydłuży Pomorska Kolej Metropolitarna. W ciągu dni do miasta wjeżdżać będzie 18 par pociągów.

Za trzy tygodnie Kartuzy zyskają nowe połączenie kolejoweŹródło: Materiały prasowe
d3b97vw
d3b97vw

Na liczącej 42 kilometry trasie pociągi między lotniskiem oraz Kartuzami będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach osobowych. Ich trasa będzie częściowo wieść przez szlak Kościerzyna-Gdynia. Odcinek ten nie należy do samorządu. Jego operatorem jest PKP Polskie Linie Kolejowe. Bilet miesięczny na trasie Kartuzy-Gdańsk Główny będzie kosztował podróżnych 188 zł. Natomiast jednorazowo za przejazd pociągiem z Gdańska do Kartuz pasażerowie zapłacą 8,70 zł.

„PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście informuje, że w czwartek 1 października 2015 roku, pociągi SKM zaczynają kursowanie do stacji Kartuzy. Rozkład będzie obowiązywał do dnia 17 października 2015 roku na odcinku Gdańsk Główny-Port Lotniczy-Kartuzy, Gdańsk Wrzeszcz-Port Lotniczy-Gdynia Główna” – czytamy na stronie przewoźnika.

Pasażerowie stracą na podróży między Kaszubami i Gdańskiem godzinę. Pociągi powrotne ze stolicy województwa swój bieg zaczynać będą od stacji we Wrzeszczu. Decyzja ta jest podyktowana brakiem odpowiedniej przepustowości torowiska. Jest zbyt duże obłożenie pociągów dalekobieżnych.

Według przeprowadzonych badań z PKM może korzystać rocznie od 6,5 do 10,5 mln pasażerów. Dzięki PKM Gdańsk odzyska bezpośrednie połączenie kolejowe z Kartuzami i Kościerzyną, zniszczone w czasie II wojny światowej. PKM to pierwsza wybudowana od 40 lat linia kolejowa w Polsce, a także pierwsza wybudowana przez samorząd. Warta miliard złotych inwestycja została w 68 procentach sfinansowana z funduszy europejskich.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3b97vw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3b97vw
Więcej tematów