Trwa ładowanie...

Tego dnia nikt nie powinien być sam. Trójmiasto zorganizuje wigilie dla ubogich i potrzebujących

• Trójmiasto organizuje wigilie dla bezdomnych i potrzebujących
• O 9.00 rozpoczęło się spotkanie w Sopocie
• W Gdańsku odbędzie się o 12.00, a w Gdyni o 14.00
• Uczestnicy poza paczkami żywnościowymi dostaną prezent

Tego dnia nikt nie powinien być sam. Trójmiasto zorganizuje wigilie dla ubogich i potrzebującychŹródło: WP.PL, fot: Paweł Kozioł
d497rka
d497rka

Najszybciej wigilijne świętowanie rozpoczął Sopot. Uroczyste śniadania odbyło się w siedzibie tamtejszego Caritasu już o 9.00 rano. Wraz z ok. 350 osobami do stołu zasiadł m.in. ks. abp Sławoj Leszek Głódź Metropolita Gdański, prezydent Sopotu Jacek Karnowski i ks. Janusz Steć, dyrektor Caritasu Archidiecezji Gdańskiej. Podczas posiłku odbędzie się również finał akcji „List do bliźniego”. W ramach kampanii anonimowe osoby napisały imienne kartki i listy z życzeniami do osób bezdomnych.

Gdańska wigilia dla osób potrzebujących odbędzie się tradycyjnie, 24 grudnia o godzinie 12.00 na Targu Węglowym. Na stołach pojawią się tradycyjne wigilijne dania takie jak pierogi, zupa grzybowa, karp, a także słodycze i owoce. Jak zapewniają organizatorzy wszyscy uczestnicy dostaną bowiem też paczki z żywnością na całe święta. By nie tylko tego dnia mogli najeść się do syta. Gdyby jednak ktoś nie zdążył to o 14.00 rozpocznie się druga miejska Wigilia, organizowana przez Dominikanów i Duszpasterstwo Akademickie Górka w gmachu przy ul. Doki 1.Tego samego dnia Wigilia odbędzie się w Gdyni.

- 24 grudnia jest szczególnym dniem, gdyż podczas gdy większość osób planuje święta w domu tutaj w kościele od godziny 13.00 harcerze ZHR, Centrum Aktywnego Seniora, Prezydent Miasta i Radni Gdyni, Caritas, Franciszkanie zbierają się by razem zorganizować to wyjątkowe święto - tłumaczy Aleksandra Mróz-Wykusz z Centrum Aktywnego Mieszkańca.

Jak zauważa urzędniczka każdego roku na wigilię dla ubogich przybywa około 1 tys. osób i nie są to tylko osoby bezdomne ale także samotne i potrzebujące. Pokazuje to, że tego rodzaju działania mają sens i rzeczywiście warto pomagać, organizować się i w tym dniu poświęcić trochę czasu, żeby wspomóc innych

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d497rka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d497rka
Więcej tematów