Trwa ładowanie...

Słupska policja prosi o pomoc przy rozpoznaniu mężczyzny

Dorosły mężczyzna chciał wykorzystać nieletnią mieszkankę Słupska. Obecnie jest poszukiwany przez policję. Funkcjonariusze opublikowali jego wizerunek i zwracają się z prośbą o pomoc przy identyfikacji.

d4dwv74
d4dwv74

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Słupsku prowadzą postępowanie w sprawie przestępstwa „doprowadzenia do innej czynności seksualnej”. Kodeks karny pod tym pojęciem rozumie zachowania seksualne niebędące obcowaniem płciowym, czyli np. dotykanie czy całowanie.

- Ofiarą przestępstwa jest małoletnia dziewczyna. Ze względu na jej dobro nie mogę podać bliższych informacji – mówi krótko w rozmowie z Wirtualną Polską kom. Robert Czerwiński ze słupskiej policji.

Zdarzenie miało miejsce dniu 9 marca w Słupsku około godziny 17.45 w rejonie ulicy Tuwima. Śledczy ustalili, że podejrzanym jest mężczyzna, którego wizerunek znajduje się na zamieszczonym filmie. Publikacja jego wizerunku była możliwa, dzięki zgodzie prokuratury nadzorującej śledztwo.

d4dwv74

- Nie wiem, co ludziom w głowach siedzi. Strach wyjść po zmroku na ulicę. Moją córkę mąż od dwóch dni odbiera wieczorem z pracy. Nie mówię, żeby takiego zboczeńca wykastrować, ale powinni go zamknąć na wiele lat w więzieniu i przymusowo leczyć - mówi naszemu reporterowi Henryka Wesołowska, mieszkanka Słupska.

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia policjanci rozpoczęli czynności dochodzeniowe. Rozpytano mieszkańców okolicy oraz zabezpieczono monitoring. Obecnie trwają prace nad poprawieniem jakości nagrania.

- Miałam gaz, ale oddałam koleżance, bo na wieczorną zmianę pracuje i bardziej potrzebowała. Teraz chyba kupię znów, żeby móc się bronić w razie napaści. Mam nadzieję, że szybko złapią tego bandziora. Kiedyś taki jeden obnażał się przede mną w parku, ale to był inny mężczyzna, bo był niższy - opowiada Patrycja, ekspedientka ze sklepu, który znajduje się w pobliżu miejsca, gdzie zaatakował zboczeniec.

Policja apeluje do wszystkich osób, które rozpoznają mężczyznę przedstawionego na zdjęciach o kontakt telefoniczny z wydziałem kryminalnym Komendy Miejskiej Policji w Słupsku (ul. Al. 3 Maja) lub z inną, najbliższą jednostką policji. Można też dzwonić pod numery: 59 848 03 38 albo 997 i 112. Funkcjonariusze zapewniają dyskrecję i anonimowość otrzymanych informacji.

Tomasz Gdaniec, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4dwv74
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dwv74
Więcej tematów