Trwa ładowanie...

Plaga pijanych kierowców na gdańskich drogach. Policjanci wyeliminowali 21 osób pod wpływem alkoholu

• Gdańscy policjanci przez dwa dni zatrzymali 21 osób, kierujących pod wpływem alkoholu
• Rekordzista miał 2,3 promila alkoholu
• Policjanci przeprowadzili ponad 31 tys. kontroli

Plaga pijanych kierowców na gdańskich drogach. Policjanci wyeliminowali 21 osób pod wpływem alkoholuŹródło: KWP w Poznaniu
dm71rgq

- Gdańscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwadzieścia jeden osób, które kierowały samochodem lub rowerem będąc pod wpływem alkoholu. Alkomat u każdego z nich wykazał od ponad 0,2 do 2,3 promila - mówi Wirtualnej Polsce Aleksandra Siewert, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Większość zatrzymanych kierowców miała od 0,2 do 2 promili. Podczas kontroli drogowej policjanci wyeliminowali z ruchu 22-letniego kierowcę fiata punto. Funkcjonariusze zaobserwowali u mężczyzny objawy sugerujące zażywanie narkotyków. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił jego wygląd i fakt, iż jego źrenice słabo reagowały na światło. Wstępne badanie śliny wykazało, że znajduje się on pod wpływem marihuany i amfetaminy. Okazało się również, że trzy dni wcześniej kierowca został zatrzymany za to samo przestępstwo.

- Funkcjonariusze drogówki ujawnili też 4 cyklistów, którzy będąc pod wpływem alkoholu kierowali rowerem. Wśród nich był 34-latek z Gdańska. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna jechał rowerem mając w wydychanym powietrzu 2,3 promila – dodaje Siewert.

dm71rgq

Jak przypominają funkcjonariusze jazda samochodem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających może skończyć się dwuletnim pobytem w więzienia oraz zabranie prawa jazdy. Podobną karą zagrożone jest kierowanie rowerem w stanie po użyciu alkoholu czy też nietrzeźwości. Jak wynika z danych statystycznych Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku tylko w styczniu zatrzymano 15 nietrzeźwych kierowców. Skąd taki wzrost?

- To efekt m.in. wzmożonych kontroli i większej liczby policjantów na drogach. Zgodnie ze statystykami, w lutym 2015 roku skontrolowano 18 tys. kierowców, a przez ostatni miesiąc kontroli było już 31 tys. Policjanci prowadzili też kontrole drogowe w ramach akcji "Bezpieczne ferie" - mówi Magdalena Michalewska z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dm71rgq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dm71rgq
Więcej tematów