Trwa ładowanie...

Paweł Adamowicz - wstrząs krwotoczny przyczyną śmierci prezydenta Gdańska

Paweł Adamowicz zmarł na skutek wstrząsu krwotocznego. Tak wykazały wstępne wyniki sekcji zwłok prezydent Gdańska.

Paweł Adamowicz - wstrząs krwotoczny przyczyną śmierci prezydenta GdańskaŹródło: East News, fot: Piotr Hukało
d4hgihv

Wstrząs krwotoczny przyczyną śmierci Pawła Adamowicz

Prokura w Gdańsku, podczas konferencji prasowej, ujawniła wstępne wyniki sekcji zwłok Pawła Adamowicza. Zgodnie z ich wynikiem prezydent Gdańska zmarł na sutek wstrząsu krwotocznego. „Bezpośrednią przyczyną zgonu był wstrząs krwotoczny najprawdopodobniej współistniejący z niewydolnością wielonarządową będącą następstwem krwotoku wewnętrznego z uszkodzonych narządów wewnętrznych” – takie informacje dziennikarzom przekazała rzeczniczkaProkuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk. Rzecznik wyjaśniła również, że więcej informacji na temat śmierci Pawła Adamowicza dostarczy wynik badań histopatologicznych oraz analiza dokumentacji medycznej.

Zabójca Pawła Adamowicza zostanie poddany badaniom psychiatrycznym

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk, oprócz informacji o wstrząsie krwotocznym, poinformowała również o planowanym badaniu psychiatrycznym Stefana W. Jego celem będzie ustalenie, czy Stefan W. w momencie zabójstwa był poczytalny. Od wyników tego badania, a także analizy dostarczonych do prokuratury dokumentów medycznych, zależy, czy Stefan W. poniesie za swój czyn odpowiedzialność karną.

Wawryniuk zaznaczyła również, że badanie zostanie przeprowadzone w areszcie. Jeżeli biegli uznają, że w celu wydania jednoznacznej opinii na temat stanu zdrowia psychicznego Stefana W. będzie potrzebna obserwacja psychiatryczna, wówczas Prokuratura wystąpi do sądu z odpowiednim wnioskiem.

Stefan W. usłyszał zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Za ten czyn grozi mu minimum 12 lat więzienia. Najcięższym wymiarem kary, jaki sąd może osądzić w jego sprawie jest dożywotnie pozbawienie wolności.

d4hgihv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hgihv
Więcej tematów