Trwa ładowanie...

Na własny koszt remontowała auto, żeby pomagać niepełnosprawnym. Ktoś je podpalił

Lidia Grabowska chciała otworzyć food truck, aby uczyć dzieci i osoby niepełnosprawne pieczenia ciast. Kobieta na własny koszt remontowała stary dostawczy samochód i z cały sił wierzyła, że uda jej się zrealizować swój cel. Niestety, gdy naprawa już była prawie ukończona, ktoś podpalił samochód.

Na własny koszt remontowała auto, żeby pomagać niepełnosprawnym. Ktoś je podpaliłŹródło: Shutterstock.com, fot: Leon Rafael
d2udjss
d2udjss

Starsza kobieta przez całe swoje życie była zaangażowana w pomoc społeczną i pracę z dziećmi. Pół roku temu przeprowadziła się do swojej rodziny w Gdańsku i tam wpadła na piękny i szlachetny pomysł. Kobieta kupiła starego, dostawczego mercedesa 310 i na własny koszt postanowiła go wyremontować. "Zbierałam grosz do grosza, od kilku miesięcy robiłam wszystko, by go dostosować do użytkowania, kosztowało mnie to ok. 30 tys. złotych" - opowiadała.

Wszystko po to, aby móc przerobić go na food truck i zacząć prowadzić w nim warsztaty dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Kobieta pochodzi z okolic Torunia i jak twierdzi chciała przekazać innym swoją wiedzę i umiejętności pieczenia tradycyjnych lokalnych pierników.

Niestety tuż pod koniec remontu, gdy trwały ostatnie prace montażowe, nieznany sprawca podpalił auto. Zwarcie instalacji elektrycznej zostało wykluczone, ponieważ nie było w nim akumulatora. Samochód stał tuż obok garażu syna pani Lidii i nie blokował czyjegoś miejsca ani nie zastawiał wyjazdu.

Policja ustaliła świadków zdarzenia i zabezpieczyła monitoring. Trwa ustalanie dokładnej przyczyny pożaru. Po nagłośnieniu sprawy w lokalnych mediach pani Lidia dostaje mnóstwo telefonów oraz finansowe wsparcie. Na stronie portalu trojmiasto.pl podano numer konta kobiety, na który można przelewać pieniądze. Chętnych nie brakuje.

źródło: trojmiasto.pl

d2udjss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2udjss
Więcej tematów