Trwa ładowanie...

Kierowca wjechał w grupę ludzi w centrum Sopotu

Szaleńczy rajd 32-latka po centrum Sopotu. Kierowca wjechał w grupę ludzi. 22 osoby zostały poszkodowane, wszystkie trafiły do szpitala - dowiedziała się WP.PL. - Do potrąceń doszło na ul. Bohaterów Monte Cassino oraz Placu Przyjaciół Sopotu - wyjaśnia rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Karina Kamińska. I dodaje: "kierowca nie był pijany, ale dużo jednak wskazuje na to, że był on pod wpływem środków odurzających."

d1dmvwd
d1dmvwd

Do dramatycznych scen doszło na sopockim Monciaku. To główny deptak w Sopocie, który o tej porze w wakacje jest bardzo zatłoczony.

- To było na takiej zasadzie, jak się kosi trawę - tak uderzał w ludzi, tylko odskakiwali - relacjonował jeden ze świadków.

- Trzy osoby mają poważne urazy kończyn i twarzoczaszki - powiedział WP.PL asp. Wiesław Obłoński z Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa. Obłoński zaprzecza informacji podawanych przez media, że jedna osoba w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. - Życie osób, które odniosły poważne urazy, nie jest zagrożone - zapewnia.

Świadkowie informują, że po wypadku miała miejsca próba linczu na kierowcy. Z ich relacji wynika, że około godz. 23 kierowca czerwonej hondy jeździł ul. Monte Cassino w Sopocie potrącając pieszych. Mężczyzna rozbił samochód na drzewie, próbował uciekać z miejsca wypadku.

d1dmvwd

- Mężczyzna przejechał Monciakiem, wjechał na drewniany fragment mola, tam zawrócił (...) Ostatecznie został złapany przez świadków zdarzenia i przekazany w ręce policjantów - informuje Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

- Wyjechał na plac przed domem zdrojowym od str. Gdańska, wjechał na molo rozbijając barierki, przejechał przez tłum oglądających film na molo. W połowie molo zawrócił, wjechał na plac przed Domem Zdrojowym, a stamtąd wpadł na plac przyjaciół Sopotu i pojechał dalej w górę Monciaka. Wszędzie za nim leżeli potrącenia ludzie. Gdy wpadł na molo ludzie biegli za nim, by po kilkudziesięciu sekundach tą samą drogą uciekać - relacjonuje świadek zdarzenia portalowi trójmiasto.pl

Policja: kierowca jednak nie był pijany

Wcześniej podawano informację, że kierowca samochodu był pijany. Jednak policja, po zatrzymaniu i zbadaniu mężczyzny poinformowała, że był on trzeźwy. - Natomiast będziemy go jeszcze sprawdzać pod kątem środków odurzających w organizmie. Nie wykluczamy bowiem, że był pod wpływem narkotyków - dodała Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Sopocie.

d1dmvwd

Zatrzymany ma 32 lata. Nie miał przy sobie dokumentu tożsamości - podaje policja. Sprawca to mieszkaniec Redy. - Wcześniej był notowany m.in. za pobicia i uszkodzenia ciała. Nie został jeszcze przesłuchany. Policjanci skupiają się teraz przede wszystkim na czynnościach niecierpiących zwłoki, czyli przesłuchiwaniu świadków i pokrzywdzonych - wyjaśniła rzeczniczka prasowa Komendy Miejskiej Policji w Sopocie Karina Kamińska.

Prezydenta Sopotu Jacek Karnowski skomentował zdarzenie na swoim profilu na Facebooku pisząc: "Tragedia! 17 osób rannych! Idiota samochodem szalał po Monciaku i molo. Dzięki Bogu nikt nie zginął! Dzięki pogotowiu, straży pożarnej, policji, straży miejskiej. WOPR za szybką i profesjonalną akcję. Wojewodzie za pomoc. I błagam! Więcej mundurowych na Monciaku! - czytamy.

Policjanci zabezpieczyli ślady na miejscu szaleńczego rajdu. Dziś mają sprawdzić monitoring i przesłuchać świadków. Kierowca nie został jeszcze przesłuchany. Policja wstępnie kwalifikuje zdarzenie jako wypadek komunikacyjny. Kwalifikacja może się zmienić na spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym.

d1dmvwd
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dmvwd
Więcej tematów