Trwa ładowanie...

Gdańsk. Pożar kościoła św. Piotra i Pawła

Pożar kościoła na Żabim Kruku w Gdańsku. Strażacy opanowali już ogień, który objął dach budynku. Zabezpieczana jest konstrukcja dachu i ołtarz.

Gdańsk. Pożar kościoła św. Piotra i PawłaŹródło: Facebook.com, fot: OSP Gdańsk-Świbno
d4kp2ch
d4kp2ch

Strażacy ugasili już ogień, który został zauważony po godzinie 6:00. Ściągane są spalone elementy i zabezpieczana jest konstrukcja dachu. Zagrożony pożarem był też ołtarz świątyni.

- Pożarem zostało objęte poddasze kościoła, które znajduje się na wysokości 30 metrów. Strażacy wykorzystują do gaszenia 5 drabin i podnośników. Na miejsce jedzie komendant główny PSP Leszek Suski - mówił Radiu Gdańsk rzecznik państwowej straży pożarnej Paweł Frątczak.

Na miejsce pożaru przyjechali też przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego Gdańska. Za sprawnie przeprowadzoną akcję gaśniczą strażakom podziękowała prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz.

Zobacz też: Notre Dame. Dramatyczna akcja ratowania katedry. Straż pożarna pokazała film

Portal trojmiasto.pl donosi, że przyczyną pożaru mogło być zwarcie w instalacji. Dach był niedawno remontowany, a udział osób trzecich w podpaleniu jest raczej wykluczony. Kościół był zamknięty i zabezpieczony alarmami.

d4kp2ch

Kościół św. Piotra i Pawła na Żabim Kruku. Ponad 600 lat historii

Częściowo spalony kościół to historyczna świątynia parafialna Starego Przedmieścia. Został zbudowany 1397 roku w stylu gotyckim.

Przez ponad 300 lat był głównym kościołem gdańskich ewangelików reformowanych. Odbywały się tutaj nabożeństwa po polsku, angielsku, francusku i niemiecku.

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

d4kp2ch
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kp2ch
Więcej tematów