Trwa ładowanie...

Trójka z Nowoczesnej zakłada stowarzyszenie. "Lubnauer nic nie wie"

Paweł Rabiej, Sławomir Potapowicz oraz Anna Auksel-Sekutowicz to zarząd stowarzyszenia Nowoczesne Miasto. Organizacja zostanie zarejestrowana w poniedziałek. Bez wiedzy Katarzyny Lubnauer, przewodniczącej partii Nowoczesna.

Share
Trójka z Nowoczesnej zakłada stowarzyszenie. "Lubnauer nic nie wie"
Źródło: East News, fot: Mateusz Jagielski
d4inyuu

- Nie widzieliśmy potrzeby, by ją informować. Ta działalność nie będzie w żadnym stopniu kolidować z naszą aktywnością partyjną - mówi Wirtualnej Polsce Sławomir Potapowicz. To wiceprzewodniczący Rady Warszawy, członek sejmowej Komisji Weryfikacyjnej, członek rady politycznej Nowoczesnej i szef warszawskich struktur partii.

- Statut partii nie zabrania nam działania w stowarzyszeniach i fundacjach. Jesteśmy absolutnie lojalni wobec partii. To jest wyłącznie poszerzenie naszej możliwości współpracy - powiedział Potapowicz.

"Formacja ponadpartyjna"

Zarząd stowarzyszenia Nowoczesna Warszawa tworzą też Anna Auksel-Sekutowicz - radna z warszawskiej Białołęki i wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej. To współzałożyciel Nowoczesnej i szef rady politycznej partii. Nie udało nam się z nim skontaktować.

d4inyuu

- Paweł był dziś bardzo zajęty, pomagał prezydentowi Trzaskowskiemu. Sam zastępowałem go na jednym spotkaniu - tłumaczył kolegę Potapowicz. W piątek Nowoczesna dołączyła do Koalicji Europejskiej. Polityk zapewnia jednak, że decyzja o powołaniu stowarzyszenia tego samego dnia jest "zupełnie przypadkowa".

Termin rejestracji? Przypadkowy

- Czekaliśmy na dopełnienie formalności. Proszę się nie doszukiwać drugiego dna - zastrzegł. Ostatecznie Nowoczesne Miasto ma zostać zarejestrowane w poniedziałek.

Zobacz także: Kontrowersyjna decyzja Rady Warszawy. Paweł Rabiej komentuje

Jak mówi Potapowicz, to stowarzyszenie zwykłe, typowo samorządowe, które będzie wspierać wszelkie inicjatywy demokratyczne, liberalne i warszawskie. - Jesteśmy otwarci na wszystkie osoby, które chcą mieć wpływ na Warszawę i leży im na sercu idea smart city - deklaruje.

Czekamy na komentarz Katarzyny Lubnauer.

Masz news, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4inyuu

Podziel się opinią

Share
d4inyuu
d4inyuu
Więcej tematów