Trwa ładowanie...

Trójka i afera ws. Listy Przebojów. Krzysztof Czabański z RMN mówi o "szalbierstwie"

Krzysztof Czabański z Rady Mediów Narodowych odniósł się do afery ws. Listy Przebojów Trójki. - Prawda jest taka, że wolność słowa w Polskim Radiu nie jest zagrożona. Złapano pewną nieuczciwość w procedurze glosowania słuchaczy - stwierdził Czabański.
Share
Trójka i pytania o Listę Przebojów. Krzysztof Czabański z RMN komentuje
Trójka i pytania o Listę Przebojów. Krzysztof Czabański z RMN komentuje Źródło: PAP
d1e97iv

Trwa burza wokół radiowej Trójki. Utwór Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój", który odnosi się do Jarosława Kaczyńskiego i jego wizyty na zamkniętym cmentarzu podczas 10 kwietnia, pojawił się na pierwszym miejscu piątkowej "Listy przebojów Trójki". Według władz stacji doszło do "manipulacji". Innego zdania są dziennikarze "Trójki", którzy odchodzą z pracy w ramach protestu oraz artyści, którzy ogłosili bojkot stacji.

O tę sprawę był pytany Krzysztof Czabański, szef Rady Mediów Narodowych, który był gościem na antenie RMF FM. - Bardzo się cieszę, że politycy upominają się o wolność słowa, tak jak ja się upominam od lat - stwierdził Czabański, pytany o wpis wicepremier Jadwigi Emilewicz, która stwierdziła, że "usunięcie piosenki Kazika z listy przebojów Radiowej Trójki jest skandaliczne", a "wirus atakuje płuca, a nie zdrowy rozsądek".

- Prawda jest taka, że wolność słowa w Polskim Radiu nie jest zagrożona. Złapano pewną nieuczciwość w procedurze glosowania słuchaczy - dodał.

d1e97iv

Zobacz wideo: Trójka i pytania ws. mediów publicznych. Cezary Tomczyk: zlikwidujemy TVP Info i cały ten proces dezinformacji

Według przewodniczącego "zostało ujawnione szalbierstwo w liczeniu głosów" w Liście Przebojów Programu Trzeciego. Zdaniem Czabańskiego doszło do "błędów".

Podczas rozmowy pojawiła się również kwestia tego, czy podmioty odpowiadające za media publiczne, działają prawidłowo. - Nie będę się wstydził. Przebudowujemy Polskę w dobrą stronę i media publiczne są tego elementem - stwierdził Krzysztof Czabański.

d1e97iv

Jadwiga Emilewicz o aferze ws. Trójki. Reakcja wicepremier

Wspomniana wcześniej Jadwiga Emilewicz była również pytana o aferę ws. Listy Przebojów Trójki. Warto zaznaczyć, że wicepremier napisała list do szefa Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego. "Mało jest w naszym kraju wydarzeń kulturowych, które stanowią tak ważne i symboliczne doświadczenie międzypokoleniowe. To już samo w sobie jest wartością, którą należy pielęgnować" - podkreśliła Emilewicz.

Była o to pytana na antenie TVN24. - Historia z z piątkowego wieczoru bardzo mnie zaniepokoiła - przyznała Emilewicz, dodając, że pamięta, jak cenzurowane były media i artyści w latach 80. - W najbliższym czasie powinno to zostać bezwzględnie wyjaśnione - dodała, odnosząc się do sytuacji w Trójce. Jednocześnie wicepremier pytała retorycznie, czy media publiczne za czasów rządów poprzedników Zjednoczonej Prawicy "również były przejrzyste".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1e97iv

Podziel się opinią

Share
d1e97iv
d1e97iv
Więcej tematów