Trwa ładowanie...

"Troglodyci z siekierami". Kazik ostro o wycince Puszczy

- Jesteśmy świadkami bezprecedensowej zbrodni na organizmie żywym, jaką jest ingerencja w naturalne warunki Puszczy - powiedział lider zespołu Kult Kazik Staszewski na temat bieżącej wycinki Puszczy Białowieskiej.

Share
"Troglodyci z siekierami". Kazik ostro o wycince PuszczyŹródło: facebook
d1sh0km

Popularny muzyk wystąpił w filmie opublikowanym przez ekologów z grupy "Obóz dla Puszczy". W krótkim nagraniu przekonuje, że zwielokrotnienie wycinki najstarszego lasu Europy to "zbrodnia i wandalizm". Kazik prosi też każdego, komu leży na sercu dobro polskiej przyrody, by czynnie zaangażował się w obronę Puszczy Białowieskiej.

- Puszcza należy do wyjątkowych terenów leśnych, gdzie zachowane są warunki sprzed setek, jeśli nie tysięcy lat. Troglodyci z siekierami i różnymi nowocześniejszymi maszynami próbują dokonać aktów wandalizmu tego zakątka Ziemi. Nie możemy się na to zgodzić - mówi Staszewski.

- Cała puszcza jest naszym dobrem wspólnym i po prostu, chwilowe, próby zamachu na ten stan rzeczy mogą mieć nieodwracalne skutki. Nie możemy na to pozwolić, nie możemy na to się zgodzić. Obrońmy ją. Wygramy - dodaje muzyk.

Kazik to kolejny artysta, który angażuje się w ratowanie Puszczy Białowieskiej przed wycinką zarządzoną przez ministra środowiska Jana Szyszkę. Wcześniej do kampanii na rzecz wstrzymania wycinku unikatowego drzewostanu dołączyli m.in. aktor Borys Szyc i aktorka Maja Ostaszewska. Każdego dnia w akcji blokowania harvesterów biorą udział dziesiątki osób. Wieleokrotnie udało się im powstrzymać karczowanie 100-letnich drzew.

Na początku lipca UNESCO zażądało od polskiego rządu, by ten natychmiast wstrzymał wycinkę. Puszcza od lat wpisana jest bowiem na listę światowego dziedzictwa, z której to minister Szyszko chciałby ją usunąć. Więcej o reakcji polityków PiS na żądania międzynarodowej organizacji pisaliśmy poniżej.

d1sh0km
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1sh0km
d1sh0km
Więcej tematów