Trwa ładowanie...

Trio Szomańska, Branny i Rubik zwycięzcą Festiwalu Jedynki

Piosenka "Niech mówią, że to nie jest
miłość" trio w składzie Olga Szomańska, Przemysław Branny i Piotr
Rubik zdobyła główną nagrodę plebiscytu "Przeboje Lata Jedynki"
zorganizowanego przez Telewizję Polską w ramach pierwszej edycji
Festiwalu Jedynki w Operze Leśnej w Sopocie.

Share
Trio Szomańska, Branny i Rubik zwycięzcą Festiwalu Jedynki
Źródło: PAP
d3hsgqh

Za piosenkę pochodzącą z oratorium "Tu es petrus" zwycięskie trio otrzymało główną nagrodę wysokości 50 tys. złotych. Drugie miejsce w plebiscycie zajęła piosenka Bartka Wrony "Maria". Artysta otrzymał nagrodę wysokości 30 tys. złotych. Trzecia pozycja przypadła utworowi "Lato rozpala" Golec uOrkiestra. Zespół otrzymał 15 tys. zł.

Zwycięzców plebiscytu wybrali widzowie TVP1, którzy mieli możliwość głosowania na konkursowe piosenki przez sms-y i numery audiotele od 2 sierpnia. O nagrodę dla największego przeboju lata zmierzyły się zespoły Zakopower, Sistars, Golec uOrkiestra, Bracia, PIN, Button Hackers, Łzy, Czerwone Gitary, trio Olga Szomańska, Przemysław Branny i Piotr Rubik, Mieczysław Szcześniak, Bartek Wrona, Mezo oraz Lusia i Mario Szaban.

W sobotni wieczór w Operze Leśnej wystąpiła także Monika Brodka, która przy okazji odebrała złotą płytę za "Album", Blue Cafe i brytyjska wokalistka Bonnie Tyler. Tegoroczny Festiwal Jedynki zakończy koncert amerykańskiego zespołu Blondie.

d3hsgqh

Sopocki festiwal rozpoczął się w piątek koncertem "Przeżyj to sam, czyli przeboje z przebojami", w czasie którego zaprezentowano najpopularniejsze utwory polskiego rocka lat 80. w nowych aranżacjach. Wystąpiły zespoły Maanam, Lombard, Lady Pank, Chłopcy z Placu Broni, TSA, Kobranocka, Oddział Zamknięty, Turbo, Perfect, Bracia, Ptaky, Tomasz Lipiński, Maciej Silski i Krzysztof Zalewski. Gwiazdą piątkowego wieczoru był brytyjski wokalista Craig David.

Festiwal Jedynki odbył się w tym roku po raz pierwszy. Telewizja Polska była od 1994 r. wyłącznym organizatorem sopockiego festiwalu. Przed rokiem TVP straciła umowę z Miastem Sopot na rzecz koncernu ITI, właściciela stacji TVN, który począwszy od września br., przez pięć kolejnych lat, będzie producentem Sopot Festival.

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3hsgqh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hsgqh
d3hsgqh
Więcej tematów