Trwa ładowanie...

Tramwaje wrócą na Kaponierę szybciej niż planowano!

Bardzo uciążliwe dla poznaniaków prace związane z montażem nowej sieci trakcyjnej na rondzie Kaponiera zakończą się już 19 listopada, przez co tramwaje wrócą na swoje stałe trasy już w piątek, a nie w niedzielę, jak pierwotnie zakładano.

Share
Tramwaje wrócą na Kaponierę szybciej niż planowano!
Źródło: WP.PL, Fot: Zenon Kubiak
d45xoci

Rondo Kaponiera to główny węzeł komunikacji tramwajowej w Poznaniu. Od 15 listopada musiał być jednak wyłączony z ruchu tramwajowego, ponieważ przystąpiono do montażu nowej sieci trakcyjnej.

Z powodu prac trasę musiało zmienić aż 10 linii tramwajowych, co znacznie odbiło się na komforcie podróżowania po Poznaniu komunikacją miejską.

d45xoci

Tramwaje miały wrócić na swoje stałe trasy w niedzielę, 22 listopada. Okazało się jednak, że wszystkie prace udało się przeprowadzić znacznie szybciej i ruch tramwajowy przez rondo Kaponiera zostanie przywrócony już w piątek, 20 listopada i to od pierwszych, porannych kursów.

- Tramwaje linii nr 3, 5, 8, 10, 11, 13, 15, 17, 18 i 27 wracają na trasy obowiązujące przed 15 listopada. Jednocześnie zawieszone zostaje kursowanie linii nr 23, a przywrócone zostaje kursowanie linii nr 19 – informuje Zarząd Transportu Miejskiego.

Tramwaje linii nr 12 i 14 od piątku (20 listopada) do niedzieli (22 listopada) włącznie kursować będą przez cały dzień przez Dworzec Zachodni, czyli tzw. dolnym odcinkiem trasy PST. Od poniedziałku, 23 listopada, w każdy dzień roboczy od godz. 19:00 do godz. 5:00 dnia następnego tramwaje linii nr 12 i 14 kursować będą trasą objazdową przez ul. Roosevelta.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d45xoci

Podziel się opinią

Share
d45xoci
d45xoci
Więcej tematów