Trwa ładowanie...

Tramwaje i autobusy w Szczecinie bez kolorowych flag. Filharmonia odmawia wyświetlenia tęczy

Ruchy LGBT i aktywiści miejscy zorganizowali w Szczecinie Paradę Równości. Aktywiści chcieli, aby w dzień pochodu komunikacja została przyozdobiona tęczowymi flagami. Dodatkowo poprosili o podświetlenie Filharmonii na tęczowo. W obu przypadkach uzyskali decyzje odmowne.
Share
Szczecińskie tramwaje nie mają w swojej usłudze oferty reklamowej
Szczecińskie tramwaje nie mają w swojej usłudze oferty reklamowejŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Robert Wozniak
d3fz8dc

Igor Podeszwik z ruchu miejskiego Nowy Szczecin wysłał do spółek przewozowych w mieście zapytanie o możliwość płatnego umieszczenia tęczowych flag na autobusach i tramwajach. Przedstawiciele komunikacji odrzucili taką możliwość, ponieważ nie posiadają oferty reklamowej w swojej usłudze. Dodatkowo spółka zarządzająca tramwajami stara się zachować neutralność na gruncie światopoglądowym.

Organizatorzy parady napisali też prośbę do Filharmonii - podaje portal wszczecinie.pl. Chcieli, aby gmach obiektu został podświetlony na tęczowo podczas finału marszu. W tym przypadku również uzyskali decyzję odmowną. Przyczyną były kwestie techniczne. Iluminacje fasady budynku nie mogą być wykorzystywane w celach, które nie są związane z działalnością artystyczną.

d3fz8dc

Uzasadnienie nie przekonuje aktywistów, którzy nazywają je kuriozalnym. - Szkoda, że miasto nie potrafi stanąć po stronie otwartości i tolerancji, a przecież wartości te są zgodne ze strategią i wizją miasta. Każdy człowiek jest inny, ale wszyscy równi. Na pewno się nie poddamy - komentuje Podeszwik. Parada Równości w Szczecinie odbędzie się 15 września.

Zobacz także: Adam Bielan: w wielu sprawach jesteśmy "lepszymi Europejczykami" niż Zachód

Źródło: wszczecinie.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3fz8dc

Podziel się opinią

Share
d3fz8dc
d3fz8dc
Więcej tematów