Tragiczny wypadek w Poroninie. Pociąg potrącił dwie osoby
W Poroninie doszło do tragicznego wypadku. Pociąg potrącił dwie osoby. Mężczyzna zginął na miejscu, a kobieta została ranna i trafiła do szpitala. Służby pracują na miejscu zdarzenia.
Co musisz wiedzieć?
- Gdzie i kiedy doszło do wypadku? Wypadek miał miejsce w Poroninie, w rejonie Misiag, a zgłoszenie o zdarzeniu wpłynęło o godz. 22.38.
- Jakie są skutki wypadku? Mężczyzna zginął na miejscu, a kobieta została przewieziona do szpitala w Zakopanem.
- Jakie działania podjęto na miejscu? Ruch na zakopiance został wstrzymany, a na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Jakie są szczegóły wypadku?
W Poroninie doszło do tragicznego wypadku, w którym pociąg potrącił dwie osoby przechodzące przez tory w miejscu niedozwolonym.
Mężczyzna zginął na miejscu, a kobieta została ranna i trafiła do szpitala w Zakopanem.
- Zgłoszenie o potrąceniu otrzymaliśmy o godz. 22.38. W zgłoszeniu była mowa o dwóch potrąconych osobach. Mam informację, że jednak osoba nie przeżyła, druga jest ranna. Na miejsce przyleciał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Ruch (...) na zakopiance jest wstrzymany - relacjonował tuż po wypadku "Gazecie Krakowskiej" oficer dyżurny Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem.
PRZECZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek na ściance wspinaczkowej. Nie żyje 55-latek
Jakie są dalsze działania?
Na miejscu stwierdzono zgon ok. 30-letniego mężczyzny, a kobieta w wieku ok. 40 lat została przewieziona do szpitala.
Tuż przed północą strażacy pomogli pasażerom opuścić zatrzymany skład pociągu. Obecnie trwa ustalanie okoliczności wypadku.
Źródło: "Gazeta Krakowska"